Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Czy istnieje dobro wspólne? Konferencja rok po VIII Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych [patronat ngo.pl]

Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych
Warszawa, Polska, Bracka 25
We wtorek, 00:00
27 listopada 2018, 00:00 - 28 listopada 2018, 23:59
Bezpłatne

Rok po VIII Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych chcemy kontynuować debatę o wartościach społeczeństwa obywatelskiego w wymiarze lokalnym i europejskim. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych i Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT zapraszają do udziału w konferencji "Czy istnieje dobro wspólne?, która odbędzie się w dniach 27-28 listopada br. przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

Zdjęcie
Reklama

Zasada dobra wspólnego otwiera katalog zasad konstytucyjnych i stanowi tym samym fundament Rzeczpospolitej. Pojęcie dobra wspólnego jest kategorią etyczną, prawną, społeczną, jak i ekonomiczną. Nie jest jednak terminem jednoznacznym. Czy sposób rozumienia dobra wspólnego wpływa na nasze działania? Jak poza dobrem jednostki, jej prawami i wolnościami mówić o dobru wspólnym, by przyjmowało ono realny wymiar? Jak kształtuje się relacja między jednym a drugim? Czy można angażować się dla dobra wspólnego w sposób apolityczny? Czy możemy mówić o mocno zróżnicowanym, ale jednak stanowiącym całość środowisku organizacji społecznych? I wreszcie, jaką rolę w Unii Europejskiej pełnią organizacje społeczne i jakie są najważniejsze wyzwania dla działalności społecznej i obywatelskiej w Polsce oraz Europie?

Podczas pierwszego dnia konferencji podejmiemy temat dobra wspólnego oraz relacji społeczeństwo obywatelskie a polityka. Zapraszamy ponadto do rozmowy na temat wyzwań stojących przed organizacjami społecznymi, m.in. współpracy z rządem, zmianami źródeł finansowania, prawami pracowniczymi w organizacjach społecznych, ryzyku zwiększenia kontroli nad społeczeństwem obywatelskim.

Drugiego dnia, podczas Stałej Konferencji ds. Europejskich zastanowimy się wspólnie nad wartościami europejskimi w kontekście praw obywatelskich oraz wyzwaniami stojącymi przed Europejkami i Europejczykami. Przyjrzymy się roli organizacji społecznych w UE i (nie)wiedzy na temat działalności społecznej. Przedstawimy ideę polskiej kampanii “Organizacje społeczne - To działa!”. Na koniec konferencji wręczymy nagrody dla organizacji społecznych w rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości.

Wśród zaproszonych gości i moderatorów są m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Edwin Bendyk, Karolina Dreszer-Smalec, Piotr Frączak, Agata Teutsch, Ludwika Wujec, Jan Jakub Wygnański.

PROGRAM - Szczegóły programu i program do pobrania w wersji PDF na stronie - http://bit.ly/OFIP2018CzyIstniejeDobroWspolneKonferencja

TERMIN I MIEJSCE: Konferencja odbędzie się w dniach 27-28 listopada br. w Warszawie przy ul. Brackiej 25, piętro III (Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych).

ZGŁOSZENIA: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału do 19 listopada br. za pośrednictwem formularza - rejestracja - formularz zgłoszeniowy.

Organizatorzy nie zapewniają noclegów, nie zwracają także kosztów związanych z dojazdem na to wydarzenie.

ORGANIZATORZY: Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych OFOP Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT

#OFIP2018 - DOŁĄCZ DO NAS: Serdecznie zapraszamy do osobistego udziału w konferencji. Zachęcamy też do dołączenia do wydarzenia na Facebooku. Szukajcie wiadomości o konferencji i sami dodawajcie własne, uzywając #OFIP2018 i #DobroWspólne.

WOLONTARIAT: Osoby mające chęć i czas, żeby pomóc nam w przygotowaniach i podczas konferencji, zapraszamy do kontaktu. Informacje, w jakim zakresie można współuczestniczyć z wydarzeniu jako wolontariuszka / wolontariusz, znajdziecie pod tym odnośnikiem - wolontariat - formularz zgłoszeniowy.

Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych (OFIP) to największe w Polsce spotkanie osób zaangażowanych w działalność obywatelską, odbywające się raz na trzy lata od 1996 roku. Zobacz ostatnią VIII edycję na www.ofip.eu

*

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
We wtorek, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
28 listopada 2018, 23:59
Miejsce:
Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych
Warszawa, Polska
Bracka 25
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.