Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Wolontariat bez tajemnic – cykl webinariów o tym, jak organizować pracę wolontariuszy

Stowarzyszenie "Centrum Wolontariatu"
, Woj. mazowieckie
6 listopada 2018, 00:00
6 listopada 2018, 00:00 - 29 listopada 2018, 23:59
Bezpłatne

Stowarzyszenie "Centrum Wolontariatu" zaprasza koordynatorów wolontariatu i organizatorów wolontariatu z Mazowsza na cykl webinariów realizowanych w listopadzie w ramach projektu Wsparcie organizatorów wolontariatu na Mazowszu. Dzięki udziałowi w webinariach zyskasz praktyczną wiedzę na temat tego, jak skutecznie i efektywnie pracować z wolontariuszami.

Zdjęcie
Reklama

Poniżej pełne kalendarium webinariów:

7 listopada (środa), 18.00-19.30 – Dariusz Pietrowski, Formalnoprawne zasady wolontariatu – ubezpieczenie wolontariuszy

Czy współpracując z wolontariuszami zastanawialiście się Państwo, czy robicie to zgodnie z prawem? A może dopiero myślicie o zaangażowaniu wolontariuszy w swojej organizacji? Jak przygotować się na przyjęcie ochotników? Jakie zapewnić im warunki pracy? W czasie spotkania poznacie odpowiedzi na te i podobne pytania. Zdobędziecie wiedzę, która pozwoli Wam sprawnie przeprowadzić ten proces. Dariusz Pietrowski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie. Członek Prezydium Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce. Uczestnik zespołu konsultacyjnego w pracach nad „Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”. Współautor ogólnopolskich programów: „Wolontariat w szpitalach dziecięcych”, „Wolontariat pracowniczy”, „Wolontariat w ośrodkach pomocy społecznej”.

14 listopada (środa), 18.00-19.30 – Monika Bełdowska, Czy mamy wpływ na motywację wolontariuszy?

Czym jest motywacja, jaki mamy na nią wpływ? Z jakimi motywacjami przychodzą wolontariusze do organizacji/instytucji? Jak, jako osoby współpracujące z wolontariuszami, możemy wpływać na ich motywację? Jakie zasady obowiązujące w organizacji przyczyniają się do podtrzymania chęci wolontariusza do współpracy?

Monika Bełdowska – trenerka, od 14 lat zajmuje się rozwojem wolontariatu. Pracuje dla organizacji pozarządowych i organizacji/placówek pracujących na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej. Współtworzyła i realizowała programy dotyczące wolontariatu w Ośrodkach Pomocy Społecznej.

21 listopada (środa), 18.00-19.30 – Małgorzata Tur, Podsumowanie i zakończenie współpracy z wolontariuszem.

Jak podsumować współpracę z wolontariuszem? W jaki sposób wyjść poza schemat „dyplom i czekolada”? I czy sposób żegnania się z wolontariuszami może okazać się inwestycją w przyszłość dla organizacji?

W czasie webinarium zdobędziecie wiedzę, która pozwoli Wam profesjonalnie przeprowadzić proces finalizowania współpracy z wolontariuszem zarówno w sytuacji, kiedy wolontariusz sam rezygnuje z pracy, jak i kiedy to Wy rezygnujecie z pracy wolontariusza, np. z powodu złej jakości jego pracy lub zakończenia działania i rozwiązania zespołu wolontariackiego.

Małgorzata Tur – trenerka i edukatorka z 18 letnim doświadczeniem. Małgorzata Tur od lat zarządza zespołami wolontariuszy, obecnie pełniąc funkcję Międzynarodowego Prezesa Service Civil International, globalnego ruchu wolontariackiego na rzecz pokoju.

28 listopada (środa), 13.00-14.30 – Ania Żelazowska, Rozwój kompetencji przez wolontariat.

Podczas szkolenia poznasz narzędzia do diagnozy potrzeb i kompetencji. Porozmawiamy o tym, jak świadomie wspierać wolontariuszy w rozwoju oraz jak przygotowywać rekomendacje, które będą dla nich pomocne w planowaniu dalszych aktywności np. ścieżki rozwoju zawodowego.

Anna Żelazowska-Kosiorek – Trenerka, facylitatorka, badaczka. Od 15 lat związana z sektorem OPP, szczególnie w zakresie działań wspierających rozwój kompetencji liderów i wolontariuszy NGO oraz budowania współpracy organizacji i samorządu. Od 6 lat zaangażowana w rozwój kompetencji liderów i liderek grup seniorskich w powiecie grójeckim. Zwolenniczka uruchamiania zasobów społeczności lokalnych i metodologii badania w działaniu. Posiadaczka Certyfikatu I Stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Obecnie Koordynatorka programów dot. staży oraz mentoringu dla usamodzielniającej się młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych w Fundacji Robinson Crusoe.

Zapraszamy!

Szczegóły pod adresem: webinaria@wolontariat.org.pl oraz na www.wolontariat.waw.pl.

Projekt „Wsparcie organizatorów wolontariatu na Mazowszu” dofinansowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
6 listopada 2018, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
29 listopada 2018, 23:59
Miejsce:
Stowarzyszenie "Centrum Wolontariatu"
, Woj. mazowieckie
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.