Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/
Reklama
Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, ul. Legnicka 65 oraz Dolnośląskie Centrum Arbitrażu i Mediacji, ul. gen. Wł. Kutrzeby 5 we Wrocławiu
Wrocław, Polska
7 listopada 2018, 00:00
7 listopada 2018, 00:00 - 15 grudnia 2019, 23:59
Bezpłatne

Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza do udziału w Akademii Tech4NGO - cyklu szkoleń poświęconych wykorzystywaniu nowych technologii w NGO. Szkolenia mają na celu podnieść jakość funkcjonowania NGO i realizacji m.in. projektów społecznych czy edukacyjnych. Uczestnicy podniosą swoje kompetencje m.in. w zakresie wykorzystywania narzędzi wspierających zarządzanie organizacją Projekt pod patronatem Koduj dla Polski.

Reklama

Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza do udziału w cyklu comiesięcznych szkoleń poświęconych wykorzystywaniu nowych technologii w organizacjach pozarządowych. Szkolenia mają na celu podnieść jakość funkcjonowania organizacji pozarządowych i realizacji m.in. projektów społecznych, edukacyjnych czy kulturalnych.

Pomysł na Tech4NGOwziął się z idei Tech For Good, w której sercu są ludzie (więcej na ten temat: http://www.techforgood.global). Ludzie, którzy wykorzystują moc technologii na wiele sposobów. Może to być kombinacja wielu rzeczy np. pomoc w redystrybucji władzy, pomaganie ludziom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji, tworzenie sposobów na świadome i odpowiedzialne uczestnictwo, łączenie się, sieciowanie, budowanie współpracy czy adresowanie potrzeb w różnych obszarach. Wykorzystywanie technologii ułatwia też znalezienie informacji i zasobów, zarządzanie, komunikację czy analizę danych. Uzupełnieniem pomysłu są także informacje zwrotne i doświadczenia uczestników Grupy Dialogu Społecznego ds. technologii obywatelskich, która funkcjonuje we Wrocławiu od 2017 r.

W ramach Akademii Tech4NGOprzedstawiciele organizacji pozarządowych będą mieli możliwość podniesienia swoich kompetencji m.in. w zakresie:

 • wykorzystywania narzędzi wspierających zarządzanie organizacją,
 • działań fundraisingowych (narzędzia do kompleksowej obsługi procesu fundraisingowego),
 • komunikacji (ukierunkowana komunikacja z interesariuszami),
 • mapowania problemów, potrzeb i interesariuszy,
 • analizy danych (np. wykorzystywanie danych do podejmowania bardziej świadomych decyzji),
 • wysyłki e-mail (skuteczna i ukierunkowana komunikacja mailowa),
 • wykorzystywania programów graficznych,
 • aplikacji i narzędzi miejskich wspierających działania organizacji pozarządowych (ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi wykorzystywanych we Wrocławiu),
 • wykorzystywania chmur/wirtualnych dysków do przechowywania informacji czy obsługi dokumentów.

Podczas szkoleń będą prezentowane przykłady aplikacji i narzędzi zarówno bezpłatnych, jak i płatnych. Szkolenia będą prowadzone przez przedstawicieli organizacji pozarządowych i aktywistów, którzy na co dzień korzystają z różnych technologii oraz pracowników wrocławskich firm z obszaru IT. Organizatorzy przewidują także wizyty studyjne we wrocławskich firmach z obszaru IT.

Szczegóły organizacyjne:

 • zajęcia będą się odbywać w dni robocze w godz. 16.00 – 20.00
 • w danym miesiącu planowane jest szkolenie jedno lub dwudniowe
 • uzyskanie zaświadczenia Akademii Tech4NGO wymaga obecności na min. 80% zajęć
 • uczestnicy będą mieli dostęp do materiałów on-line
 • każdy z uczestników zobowiązany jest do korzystania podczas zajęć ze swojego laptopa lub innego urządzenia mobilnego pozwalającego na wykonywanie ćwiczeń / zadań podczas szkolenia
 • miejscem zajęć będzie Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, ul. Legnicka 65 oraz Dolnośląskie Centrum Arbitrażu i Mediacji, ul. gen. Wł. Kutrzeby 5 we Wrocławiu,
 • pierwsze spotkanie szkoleniowo-wprowadzające odbędzie się w grudniu 2018 r.

Udział w Akademii Tech4NGOjest bezpłatny, jednak z uwagi na charakter szkoleń, głównie warsztatowy, ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązuje rekrutacja poprzez formularz zgłoszeniowy do 30 listopada 2018 r. Rekrutacja prowadzona jest na cały cykl szkoleń, jak i na każde osobno, przy czym osoby, które zdecydują się na cały cykl mają pierwszeństwo. Następnie w miarę wolnych miejsc, będą rekrutowane kolejne osoby.

Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/g39ld

Więcej informacji będzie można uzyskać na stronie Akademii od 10 listopada 2018 r.:www.tech4ngo.pl

Koordynator Akademii Tech4NGO:

Damian Wojciech Dudała

tel. +48 605697839

e-mail: damian.dudala@fibirl.org.pl

Projekt realizowany pod patronatem Koduj dla Polski

Pliki do pobrania

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
30 listopada 2018, 00:00
Początek wydarzenia:
7 listopada 2018, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
15 grudnia 2019, 23:59
Miejsce:
Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, ul. Legnicka 65 oraz Dolnośląskie Centrum Arbitrażu i Mediacji, ul. gen. Wł. Kutrzeby 5 we Wrocławiu
Wrocław, Polska
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.