Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Zwrotne instrumenty finansowe dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych

za 9 dni
26 listopada 2018, 09:00
Bezpłatne

Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) zaprasza na bezpłatny warsztat (doradztwo grupowe) Zwrotne instrumenty finansowe dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych, który odbędzie się 26 listopada (poniedziałek), godz. 9.00-12.00 w Łodzi (ul. Pomorska 40).

Reklama

Czasem w życiu organizacji przychodzi taki moment, że potrzebuje ona środków, którymi może dysponować swobodniej, niż pieniędzmi „projektowymi”. Wtedy są dwa rozwiązania: pieniądze można zarobić (ale to wymaga czasu) lub… pożyczyć. Podczas warsztatu chcemy Wam opowiedzieć o tym drugim rozwiązaniu.

Kiedy: 26 listopada (poniedziałek), godz. 9.00-12.00

Gdzie: biuro INSPRO, ul. Pomorska 40, Łódź

Program:

  • Kiedy PES/PS może potrzebować pożyczki – przegląd sytuacji: w działalności nieodpłatnej; prowadząc sprzedaż;
  • Instrumenty zwrotne dostępne na rynku dla PES/PS;
  • O co zapyta pożyczkodawca – czyli jak się przygotować: kryteria formalne; kryteria merytoryczne; kryteria finansowe;
  • Jak żyć z pożyczką, czyli o planowaniu i monitoringu pożyczki.

Warsztat poprowadzi Dorota Pieńkowska – Związana z sektorem pozarządowym od 1995 roku. Obecnie kieruje Funduszem PAFPIO, udzielającym pożyczek organizacjom non-profit i podmiotom ekonomii społecznej. W Funduszu PAFPIO zajmuje się zarówno oceną zdolności kredytowej podmiotów aplikujących o pożyczki, jak i monitoringiem pożyczek. Od 2001 r. jest członkiem Zarządu Fundacji dla Polski, wspierającej rozwój filantropii w Polsce, a od 2004 roku także członkiem Zarządu Stowarzyszenia BORIS. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy trenerskiej oraz doradczej na rzecz organizacji pozarządowych. Główne obszary tematyczne jej szkoleń to: zarządzanie finansami, przedsiębiorczość w sektorze non-profit, fundraising, zarządzanie projektami, budowanie wizerunku organizacji, wystąpienia publiczne. Członek-założyciel Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. W czasie wolnym od pożyczek lubi podróże – po Polsce i nie tylko, rower – po Warszawie, a także kino, muzykę i książkę.

Zapisz się na warsztat

Aby zapisać się na warsztat, należy wysłać wiadomość e-mail na adres karolina.fijolek@inspro.org.pl pod tytułem „Zwrotne instrumenty finansowe dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych”, w treści podając: nazwę reprezentowanego podmiotu, jego nr KRS oraz imię i nazwisko osoby biorącej udział w warsztacie. Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada (czwartek) do godz. 12.00.

Więcej informacji o warsztacie udziela Karolina Fijołek: e-mail karolina.fijolek@inspro.org.pl, tel. 512 034 281| 42 630 17 49

UWAGA: Warsztat jest kierowany do organizacji zarejestrowanych w Łodzi prowadzących aktywnie działalność ekonomiczną (tj. posiadających wpis do Rejestru Przedsiębiorców lub prowadzących aktywnie działalność odpłatną).

Warsztat jest bezpłatny.

Zapoznaj się z ofertą Centrum KLUCZ dla Łodzi

Projekt "Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej" współfinansowany jest ze środków Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
22 listopada 2018, 12:00
Początek wydarzenia:
26 listopada 2018, 09:00
Zakończenie wydarzenia:
26 listopada 2018, 12:00
Miejsce:

E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.