Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Integracja migrantów poprzez sport - konferencja

Warszawa
za 17 dni
4 grudnia 2018, 09:00
Bezpłatne

Zapraszamy na międzynarodową konferencję poświęconą integracji migrantów w społecznościach lokalnych poprzez wspólne działania sportowe.

Reklama

Be INSPIREd

Wydarzenie jest częścią projektu INSPIRE, w ramach którego opracowano zestaw narzędzi z modułami szkoleniowymi, przykładami najlepszych praktyk i zaleceniami dla organizatorów sportu, trenerów, liderów i nauczycieli. Nasz przewodnik to efekt 12-miesięcznych badań nad potrzebami uchodźców i barierami w ich dostępie do sportu oraz promowania sprawdzonych metod integracji. Szczególną uwagą zostały objęte uchodźczynie.

Podczas konferencji przedstawiciele związków piłkarskich, klubów, miast, organizacji pozarządowych, a także naukowcy z całej Europy będą oceniać potencjał społeczny piłki nożnej i innych dyscyplin w realiach rosnącej wielokulturowości. Zaprezentowane zostaną wyzwania i cele na szczeblu międzynarodowym, a także praktyczne rozwiązania z różnych krajów, m.in. Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Belgii.

Dla kogo?

W szczególności zapraszamy migrantów, przedstawicieli federacji sportowych i inne osoby zarządzające sportem, trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych.

Rejestracja

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Chętnych prosimy o rejestrację on-line do 20 listopada. Zapewniamy zwrot kosztów podróży i ew. noclegu dla osób spoza Warszawy: prosimy w formularzu zaznaczyć odpowiednią opcję.

Organizatorem konferencji jest Fare Network, we współpracy z Fundacją dla Wolności i Les Dégommeuses. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Miniatura zdjęcie 1
Miniatura zdjęcie 2

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
20 grudnia 2018, 23:59
Początek wydarzenia:
4 grudnia 2018, 09:00
Zakończenie wydarzenia:
4 grudnia 2018, 16:00
Miejsce:
Warszawa
Organizator:
Fare Network
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.