Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

KREATYWNIE W EUROPIE. Mieszkać – uczyć się – działać społecznie i politycznie – pracować [patronat ngo.pl]

Reklama
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
Bielsko-Biała, Polska
W piątek, 10:00 - 15:00
25 stycznia 2019
Bezpłatne

Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych zaprasza na międzynarodową konferencję pt. "KREATYWNIE W EUROPIE. Mieszkać – uczyć się – działać społecznie i politycznie – pracować". Konferencja odbędzie się 25 stycznia 2019 w Bielsku-Białej. Współorganizatorami wydarzenia są COOSS MARCHE Onlus scpa z Włoch oraz Hungarian Folk High School Society z Węgier. Zapraszamy!

Zdjęcie
Reklama

Czy myślałeś/myślałaś kiedyś o studiowaniu/realizowaniu praktyk zawodowych/byciu wolontariuszem (wolontariuszką)/pracy w innym kraju Unii Europejskiej? A może już mieszkasz w innym kraju UE niż kraj Twojego pochodzenia? Zapewne wiesz, że masz szereg praw i możliwości wynikających z faktu, że posiadasz obywatelstwo Unii Europejskiej. Korzystasz z nich w pełni?

Jeśli przydały by Ci się informacje na ten temat – w sieci znajdziesz mnóstwo stron i portali zawierających przydatne treści. Tylko jak na nie trafić? Przypadkiem? Z polecenia znajomych? Systematycznie przeczesując sieć?

Mamy na to sposób. Powstaje właśnie MyEU Portal, którego celem jest:
Uporządkowanie i zebranie w jednym miejscu (pod jednym adresem internetowym) europejskich zasobów informacji na temat praw obywateli i obywatelek Unii Europejskiej zamieszkujących w kraju innym niż kraj pochodzenia tak, by stały się powszechnie dostępne i użyteczne.

Wkrótce zostanie udostępniony do testowania pod adresem:
http://www.myeuportal.eu/

Możliwość spotkania się i skorzystania z doświadczeń osób, które już skorzystały z możliwości uczenia się, działania na rzecz innych czy pracy poza Polską, będzie 25 stycznia 2019 w Bielsku-Białej. Tego dnia zapraszamy na międzynarodową konferencję, „KREATYWNIE W EUROPIE. Mieszkać – uczyć się – działać społecznie i politycznie – pracować”.

Program konferencji jest dostępny TUTAJ.

Rejestracja na konferencję jest dostępna TUTAJ.

Konferencja oraz MyEU Portal realizowane są w ramach projektu "MyEU. Portal młodych mobilnych do aktywnego obywatelstwa Unii Europejskiej", realizowanego przez organizacje pozarządowe z Polski, Włoch i Węgier w okresie styczeń 2018 - czerwiec 2019. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Unii Europejskiej "Prawa, równość i obywatelstwo" (2014 – 2020).

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
W piątek, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
W piątek, 15:00
Miejsce:
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
Bielsko-Biała, Polska
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.