Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/
Reklama
Warszawa, Polska
za 3 miesiące
8 czerwca 2019, 00:00
Bezpłatne

8 czerwca 2019 roku – to ogłoszona właśnie data tegorocznej Parady Równości, która już po raz dziewiętnasty przejdzie ulicami Warszawy. Wydarzenie, które łączy w sobie postulaty szerokiego grona mniejszości jest największą tego typu imprezą w Polsce i całej Europie Środkowej.

Reklama

Dlaczego idziemy?

Parada Równości po raz kolejny będzie promować wypracowane wspólnie ze społecznością postulaty http://www.paradarownosci.eu/pl/postulaty-parady-rownosci/ skupiające się na różnych mniejszościach walczących o równe prawa w naszym kraju.

"To jednak nie wszystko" - twierdzi prezeska Fundacji Wolontariat Równości, Julia Maciocha: „W zeszłym roku, w związku z sejmowym protestem, Parada Równości została zadedykowana osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom. Ta parada również będzie miała dedykację."

Czego można się spodziewać?

Tegorocznej imprezie będą towarzyszyć motywy kosmiczne. Oprócz przemarszu ponownie zobaczymy Miasteczko Równości zrzeszające organizacje pozarządowe i podmioty komercyjne. W tym roku po raz pierwszy zostanie utworzona specjalna strefa dla dzieci. "To odpowiedź na prośby wielu rodziców, którzy chcą w sposób przystępny tłumaczyć swoim dzieciom o co walczymy" - tłumaczy Julia Maciocha. W Tygodniu Równości czekają nas warsztaty, debaty, pokazy filmowe, mecze i koncerty. Będzie się działo!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/583522465431252/

Zatem 8 czerwca 2019 widzimy się w Warszawie na Paradzie Równości!

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
8 czerwca 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
8 czerwca 2019, 23:59
Miejsce:
Warszawa, Polska
Organizator:
Zespół Wolontariatu Równości 
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.