Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

NOWOŚĆ - Zarządzanie ryzykiem w ochronie danych osobowych. Ocena skutków dla ochrony danych – DPIA

Reklama
Cała Polska
W zeszłą środę, 00:00
20 marca 2019, 00:00 - 17 maja 2019, 23:59
Płatne

W RODO szczególny nacisk położono na ocenę skutków dla ochrony danych (DPIA) związanego z samym przetwarzaniem danych osobowych przez Administratora, jak również ryzyka związanego z naruszeniem praw i wolności osób, których dane dotyczą.

SZACOWANIE RYZYKA W OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Autor/źródło: KSOIN

Reklama

RODO narzuciło obligatoryjny obowiązek dokonania DPIA w określonych przypadkach. Natomiast, w gestii administratora pozostawiono ocenę ryzyka tzw. WYSOKIEGO. Ocenę taką można podjąć wyłącznie po przeprowadzeniu procesu Szacowania Ryzyka.

Biorąc powyższe pod uwagę, proponujemy udział w 3 dniowych warsztatach poświęconych zasadom przeprowadzenia procesu analizy i oceny ryzyka w zakresie właściwej ochrony danych osobowych w jednostkach organizacyjnych, w których takie informacje są przetwarzane.

Omówione zostaną podstawy prawne określające wymóg zarządzanie ryzykiem
w ochronie danych osobowych, wybrane metody analizy ryzyka, zasady szacowania ryzyka i oceny skutków. Sama procedura szacowania ryzyka jest pracochłonna i dosyć skomplikowana. W trakcie warsztatów przećwiczone zostanie praktyczne podejście do szacowania ryzyka w rozumieniu RODO z wykorzystaniem Norm ISO.

TERMINY I MIEJSCA

20-22 marca 2019 r. Bukowina Tatrzańska

13-15 maja 2019 r. Zakopane

Plan szkolenia

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Początek wydarzenia:
W zeszłą środę, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
17 maja 2019, 23:59
Miejsce:
Miejsce zależy od terminu szkolenia: Bukowina Tatrzańska, Zakopane
Terminy i miejsca na stronie www.ksoin.pl
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.