Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl
Reklama
Slubice, Collegium Polonicum, Słubice, Polska
25 marca 2019, 13:00
25 marca 2019, 13:00 - 27 marca 2019, 15:00
Płatne

Seminarium dla polskich i niemieckich multiplikatorów, trenerów i współpracowników domów spotkań aktywnych w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży oraz edukacji dorosłych.

Zdjęcie
Reklama

W latach 2017–2019 tematem przewodnim działalności programowej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) jest „Różnorodność”. W ostatnim roku poświęconym temu zagadnieniu zapraszamy wspólnie z Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Europejskiego Uniwersytetu Viadrina na „Forum Dialogu: Różnorodność”.

Seminarium poświęcone będzie zagadnieniu, w jaki sposób zmieniająca się sytuacja polityczna i społeczna w Europie wpływa na działania eduka­cyjne w Polsce i Niemczech, a także na współpracę polsko-niemiecką. Jakie tematy sporne określają obecnie stosunki polsko-niemieckie? Jakie debaty wewnątrzspołeczne w Polsce i w Niemczech kształtują opinię publiczną w obu krajach? I jak reagujemy na nie w naszej codziennej pracy na rzecz polsko-niemieckiej wymiany? Seminarium posłuży wymianie doświadczeń zawodowych i dyskusji nad konceptualnymi podstawami, treściami i metodami pracy oraz sprawdzonymi rozwiązaniami.

Forum Dialogu skierowane jest do niezależnych trenerów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, referentów ds. edukacji, pedagogów placówek kształceniowych oraz innych osób aktywnie zaangażowanych w wymianę pomiędzy Polską i Niemcami.

Seminarium odbędzie się w języku polskim i niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym.

Opłata za uczestnictwo wynosi 110 złotych. Dalsze szczegóły organizacyjne w załączonej ulotce (pliki do pobrania).

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Termin rejestracji:
21 stycznia 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
25 marca 2019, 13:00
Zakończenie wydarzenia:
27 marca 2019, 15:00
Miejsce:
Slubice, Collegium Polonicum, Słubice, Polska
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.