Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/
Reklama
Warszawa, Polska
2 marca 2019, 00:00
2 marca 2019, 00:00 - 30 maja 2019, 23:59
Bezpłatne

Do 13 lutego przyjmujemy zgłoszenia do III edycji Akademii Liderów Wolontariatu - programu, który umożliwia warszawskim wolontariuszom i wolontariuszkom realizację własnych projektów

Reklama

Jesteś wolontariuszką lub wolontariuszem i działasz na terenie Warszawy?

Chcesz się rozwijać i zdobyć nowe umiejętności?

Masz pomysł na ciekawy społeczny projekt, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

Zbierz trzyosobowy zespół i zgłoście się do udziału w trzeciej edycji Akademii Liderów Wolontariatu – programu, który umożliwia realizację autorskich społecznych inicjatyw.

Nie macie doświadczenia w pracy projektowej? To nic! Program zaczynamy od dwudniowego szkolenia, na którym nauczycie się podstaw pracy metodą projektu, pracy w zespole, opowiemy Wam o roli lidera i przedstawimy Wam Waszych mentorów – opiekunów grup, którzy będą wspierali Was w przekuwaniu pomysłów w rzeczywistość. Każda z grup dostanie także dofinansowanie w wysokości do 1500 zł na realizację swoich planów.

W dwóch poprzednich edycjach uczestnikom udało się m.in. zorganizować spacery nordic walking dla seniorów w Łazienkach Królewskich (rezultaty możecie zobaczyć TUTAJ), zorganizować targi wolontariatu i warsztaty dla wolontariuszy dotyczące współpracy z osobami z niepełnosprawnością, przeprowadzić warsztaty z dawnych gier i zabaw w jednej z warszawskich szkół podstawowych i nagrać krótki film zachęcający do wolontariatu w hospicjum. A co Wy chcielibyście zrobić?

Kogo szukamy?

Trzyosobowych zespołów wolontariuszy, którzy mają pomysł na działanie i chcą go wspólnie zrealizować. Nie musicie być wolontariuszami jednej organizacji lub instytucji.

Wiek: minimum 16 lat, górnej granicy nie ma.

Jak się zgłosić?

Wypełnij ze swoim zespołem formularz rekrutacyjny.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 lutego. Wyniki rekrutacji ogłosimy do 20 lutego.

Regulamin realizowania grantów w ramach ALW dostępny jest TUTAJ.

Harmonogram projektu:

| 13 lutego | Koniec przyjmowania zgłoszeń (wyniki: do 20 lutego) |
| 2-3 marca | Dwudniowe szkolenie w Warszawie (sobota i niedziela, 9:00-17:00) |
| 4 kwietnia | Spotkanie śródprojektowe (16:00-20:00) |
| 4 marca – 19 maja | Realizacja projektów w ramach ALW |
| 30 maja | Spotkanie podsumowujące (16:00-20:00) |

Uwaga!

Udział w szkoleniu 2-3 marca oraz w spotkaniach zaplanowanych na 4 kwietnia i 30 maja jest obowiązkowy i jest warunkiem możliwości udziału w programie. Upewnij się, że jesteś wtedy dyspozycyjny/dyspozycyjna i zarezerwuj te daty w swoim kalendarzu.

Projekt „Akademia Liderów Wolontariatu” realizowany jest przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i jest częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
13 lutego 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
2 marca 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
30 maja 2019, 23:59
Miejsce:
Warszawa, Polska
Organizator:
Fundacja Szkoła Liderów
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.