Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/
Reklama
Centrum Przedsiębiorczości Smolna
Smolna 4, 00-375 Warszawa, Polska
5 lutego 2019, 00:00
5 lutego 2019, 00:00 - 30 czerwca 2019, 23:59
Bezpłatne

Chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci lepiej planować działania pod względem finansowym? Chcesz zaplanować strategię finansowania Twojej organizacji, dopasowaną do specyfiki Waszych działań? Chcesz poznać narzędzia planistyczne, które ułatwią Twojemu zespołowi codzienną pracę? Zgłoś się do bezpłatnej Akademii Zarządzania Finansami SCWO. Na zgłoszenia czekamy do 22 lutego.

Zdjęcie
Reklama

O Akademii Zarządzania Finansami

Akademia Zarządzania Finansami (AZF) to cykl szkoleniowo-doradczyprowadzony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. W Akademii Zarządzania Finansami oferujemy wsparcie tym organizacjom, które chcą wzmocnić swoje kompetencje w obszarze zarządzania finansami oraz przygotowanie uczestników szkolenia do podejmowania świadomych decyzji zarządczych dotyczących działalności w organizacji w oparciu o umiejętności analizy finansowej.

AZF składa się czterech 2-dniowych sesji warsztatowych oraz specjalistycznego wsparcia doradczego pomiędzy sesjami. Akademia Zarządzania Finansami jest formą aktywnego i kompleksowego procesu uczenia się poprzez doświadczenie, opartego na wiedzy i połączone z ćwiczeniem umiejętności i zmianie postaw wobec kwestii finansowych w organizacji. AZF trwa w okresie marzec-czerwiec 2019.

Dlaczego warto wziąć udział w AZF?

Dzięki udziałowi w Akademii Zarządzania Finansami:

 • Wybierzesz strategię finansowania w oparciu o różnorodne formy prowadzenia działalności organizacji pozarządowej.
 • Staniesz się świadomym partnerem dla samorządu m.st. Warszawy.
 • Zdefiniujesz obszar kompetencji i wiedzy finansowej potrzebnej do uruchomienia i prowadzenia działalności ekonomicznej.
 • Nabędziesz podstawowy zakres umiejętności finansowych ze szczególnym uwzględnieniem 4 funkcji zarządzania: planowanie, organizowanie, kierowanie, kontrolowanie potrzebnych do profesjonalnego prowadzenia działalności w zakresie pożytku publicznego, w tym działalności odpłatnej.
 • Rozwiniesz umiejętności planowania przedsięwzięć społecznych pod względem finansowym.
 • Poznasz podstawowe narzędzia planistyczne: Planer oraz Prove it PL!, które ułatwią pracę Twojej organizacji.

Sposób prowadzenia zajęć i kadra trenerska

Zajęcia prowadzone będą aktywnymi metodami przez doświadczonych praktyków w zakresie zarządzania finansami. Trenerką wiodącą i opiekunką merytoryczną jest Karolina Cyran Juraszek – związana z sektorem organizacji pozarządowych od 21 lat. Kompleksowo wspiera organizacje pozarządowe, planuje ich rozwój – szczególnie w zakresie strategicznym i finansowym, wzmacnia instytucjonalnie oraz formalno-prawnie.

Zajęcia będą prowadziły także inne osoby z zespołu FRSO mające doświadczenie w rozwoju organizacji i/lub rozwoju ekonomicznym.

Terminy

Sesje warsztatowe obejmują dwa dni szkoleniowe. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, zawsze w godzinach 9:00–16:00 (z przerwami kawowymi i na lunch).

 • I Sesja: 5-6 marca
 • II Sesja: 9-10 kwietnia
 • III Sesja: 14-15 maja
 • IV Sesja: 11-12 czerwca

Sprawdź opis każdej sesji w szczegółowym programie, który znajdziesz na: warszawa.ngo.pl/scwo/akademia-zarzadzania-finansami.

Miejsce

Cały cykl szkoleniowy AZF (4 sesje warsztatowe) odbędzie się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4, dzięki współpracy z m.st. Warszawa. Miejsce jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Dostępność

Akademia Zarządzania Finansami będzie dostępna dla wszystkich chętnych przedstawicielek/przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających.

Cały cykl szkoleniowy AZF (4 sesje warsztatowe) odbędzie się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4, dzięki współpracy z m.st. Warszawa. Miejsce jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Zadbamy o odpowiednie przygotowanie materiałów, tłumacza języka migowego. Dysponujemy pętlą indukcyjną. Uwzględnimy także potrzeby dietetyczne osób uczestniczących w AZF.

Kto może wziąć udział w Akademii Zarządzania Finansami?

Ze wsparcia Akademii Zarządzania Finansami w 2019 roku może skorzystać 8 organizacji pozarządowych działających ponad rok na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających.

Grupa szkoleniowa może liczyć tylko 16 osób. Z każdej organizacji zapraszamy 2 osoby. Warunkiem uczestnictwa w AZF jest zgłoszenie osoby z Zarządu organizacji, druga osoba powinna zajmować się finansami (np. księgowy/księgowa, specjalista/specjalistka ds. finansów/rozliczeń).

Harmonogram rekrutacji

Najważniejsze daty procesu rekrutacji:

 • Przysłanie kwestionariusza zgłoszeniowego: do 22 lutego 2019
 • Decyzja Komisji dotycząca organizacji uczestniczących i wysłane zawiadomienia: do 25 lutego 2019

I Sesja warsztatowa odbędzie się 5-6 marca 2019.

Jak wziąć udział w Akademii Zarządzania Finansami?

Aby wziąć udział w Akademii Zarządzania Finansami 2019, należy zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy, a przede wszystkim – być zmotywowanym do systemowej pracy nad rozwojem finansowym swojej organizacji.

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do dnia 22 lutego 2019 na adres e-mail: asenk@frso.pl.

UWAGA: Formularz zgłoszeniowy, oferta i szczegółowy program Akademii Zarządzania Finansami można pobrać na stronie: warszawa.ngo.pl/scwo/akademia-zarzadzania-finansami.

Prosimy o wypełnienie formularza dla każdej zgłaszanej osoby z organizacji.

Organizacje, które zostaną wybrane w procesie rekrutacji, zostaną poinformowane najpóźniej do 25 lutego 2019 roku.

Poznaj ofertę Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
22 lutego 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
5 lutego 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
30 czerwca 2019, 23:59
Miejsce:
Centrum Przedsiębiorczości Smolna
Smolna 4, 00-375 Warszawa, Polska
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.