{!-- --} Nabór do ósmej edycji Programu Social Business Accelerator (SBA) - Wydarzenie - ngo.pl
Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Nabór do ósmej edycji Programu Social Business Accelerator (SBA)

Reklama
Cała Polska
1 września 2019, 00:00
1 września 2019, 00:00 - 30 czerwca 2020, 23:59
Bezpłatne

Bezpłatny program mentorski dla liderów i liderek organizacji, które chcą zwiększyć swój wpływ społeczny i skalę oddziaływania. Zapraszamy do indywidualnej współpracy z najbardziej doświadczonymi inwestorami kapitałowymi działającymi w Polsce.

Autor/źródło: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Reklama

Informacje o Programie

Program Social Business Accelerator (SBA) to inicjatywa pro bono społeczności private equity i venture capital w Polsce. Program został uruchomiony w 2011 roku przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych Private Equity (PSIK), we współpracy z Ashoką. Obecnie jest zarządzany wspólnie przez PSIK i Fundację Valores - pierwszy polski fundusz venture philanthropy.

W programie SBA najbardziej doświadczone osoby reprezentujące środowisko funduszy inwestycyjnych w Polsce (członkowie PSIK) oferują pro bono swoją wiedzę i czas, wykorzystują swoje doświadczenie, umiejętności zawodowe i kontakty na rzecz wspierania rozwoju organizacji społecznych. SBA zakłada indywidualną współpracę mentorów z liderami organizacji, które zajmują się rozwiązywaniem najbardziej palących problemów społecznych w Polsce w obszarach takich jak opieka, bezpieczeństwo i rozwój dzieci, edukacja, równość szans dla osób niepełnosprawnych, uchodźcy, bezdomni i inne grupy wykluczone.

Inicjatywa odpowiada na potrzebę zwiększenia kompetencji menadżerskich i biznesowych w organizacjach społecznych, które chcą zwiększyć swój wpływ społeczny i skalę oddziaływania:

Program jest bardzo dobrze wycelowany w potrzeby organizacji pozarządowych w Polsce i jest kwintesencją mądrego zaangażowania biznesu we wspieranie działań społecznych. Dołączając do Programu mieliśmy wrażenie jakbyśmy uczestniczyli w inicjatywie podobnej do tych, które mogliśmy obserwować w USA, gdzie do rozwoju NGO podchodzi się jak do rozwoju firmy, co w naszej organizacji uważamy za właściwe podejście - szczególnie w kontekście konieczności uniezależniania się NGO od środków rządowych.

Piotr Bystrianin, Fundacja Ocalenie

Jest to program, który wpływa na podniesienie jakości sektora NGO. Na ogół organizacje nie mają możliwości konsultowania swojego rozwoju z tak wysokiej klasy specjalistami. Program pozwala też NGO-som zarażać biznes swoimi ideami. Wymiana doświadczeniami, wiedzą i uwagami zapewne dla każdej ze stron są odświeżające i pozwalają dostrzegać inne aspekty swojej działalności i jej wpływu na otoczenie. Osobiście cieszę się, że po stronie biznesu są osoby, które chcą się dzielić.

Ariel Fecyk, Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości

Informacje o 8. edycji

Ósma edycja Programu trwa od września 2019 do czerwca 2020. Przed końcem 8. edycji lider i mentor podejmują wspólnie decyzję o tym, czy chcą kontynuować współpracę w dziewiątej edycji.

Spotkania z mentorem odbywają się raz na miesiąc. Ich terminy uzgadniają wspólnie mentor i lider organizacji. Większość mentorów pracuje w Warszawie, co oznacza, że spotkania zwykle odbywają się w stolicy. Liderzy organizacji na bieżąco informują koordynatora Programu SBA o przebiegu współpracy.

Dodatkowo, w trakcie edycji organizowane są dwa kilkugodzinne spotkania uczestników i uczestniczek Programu: we wrześniu, styczniu/lutym. Wszystkie spotkania uczestników odbywają się w Warszawie i są obowiązkowe. Ich terminy będą podane w czerwcu 2019 przy ogłoszeniu listy przyjętych organizacji.

Program SBA nie zwraca kosztów podróży.

Warunki naboru

Zachęcamy organizacje do zgłaszania się do Programu pod warunkiem spełnienia poniższych kryteriów:

Liderów organizacji, które są zainteresowane udziałem w programie SBA prosimy o wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego, który jest pierwszym elementem konkursu:

https://sba8.webankieta.pl/

Na zgłoszenia czekamy do 5 marca. W drugim etapie będziemy umawiać się z liderami wybranych organizacji na rozmowy telefoniczne, których celem będzie lepsze poznanie organizacji.

Dodatkowe informacje

http://www.valores.pl/social-business-accelerator/o-sba/

Kontakt mailowy: agnieszka.borek@valores.pl

Fundacja Valores zastrzega sobie prawo do niepodawania powodów nieprzyjęcia organizacji do programu SBA.

Organizacja ma silny i zmotywowany zespół, który nią kieruje.

Organizacja ma plany i pomysły na rozwój swoich działań i może udowodnić, że ma potencjał do osiągnięcia większego oddziaływania społecznego.

Organizacja oddziałuje lub planuje oddziaływać na polityki społeczne w obszarze, którym się zajmuje.

Organizacja prowadzi pracę bezpośrednią z wykluczonymi grupami społecznymi i oferuje rozwiązanie, które ma potencjał do zadziałania na większą skalę.

Organizacja zajmuje się ważnym problemem społecznym występującym w dużej skali. W szczególności problem dotyczy wykluczonych społecznie i ekonomicznie osób.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
5 marca 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
1 września 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
30 czerwca 2020, 23:59
Miejsce:
Cała Polska
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.