Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Przywództwa można i trzeba się uczyć - otwieramy rekrutację do Programu Liderzy PAFW [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska
17 czerwca 2019, 00:00
17 czerwca 2019, 00:00 - 21 czerwca 2020, 23:59
Bezpłatne

Ten Program daje rzeczywistą siłę. Ta siła ma trzy źródła – pierwsze to uświadomienie sobie własnego potencjału, drugie – spotkanie z innymi ludźmi, którzy w podobny sposób zmieniają rzeczywistość, trzecie – długofalowe wsparcie Programu – mówi Katarzyna Czayka-Chełmińska z Fundacji Szkoła Liderów. Każdego roku wybieramy 40 osób – Liderów i Liderek z całej Polski. Teraz możesz się zgłosić.

Reklama

Działasz w środowisku lokalnym, ludzie za Tobą podążają, dzięki Tobie pojawiają się nowe inicjatywy? A może prowadzisz organizację pozarządową, jesteś radną, burmistrzem? Chcesz pracować, tak aby Twoje działania przynosiły lepsze efekty?

Zgłoś się do udziału w wyjątkowym 12-miesięcznym, bezpłatnym Programie, dzięki któremu Twoja działalność społeczna zyska nowy wymiar i energię.

Rekrutacja właśnie rusza i potrwa do 11 marca 2019 – wszystkie informacje i formularz zgłoszeniowy pod tym linkiem.

Przywództwa można i trzeba się uczyć

Liderzy PAFW to Program tworzony wspólnie przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację Szkoła Liderów.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności (PAFW) wyznaje zasadę, że ci, którym stwarza się możliwości, są w stanie pomyślnie kształtować swą przyszłość oraz budować struktury demokratyczne we własnym środowisku. PAFW oferuje granty oraz na wiele innych sposobów wspiera liderów organizacji pozarządowych i inicjatyw lokalnych, którzy gotowi są stawić czoła współczesnym wyzwaniom.

Fundacja Szkoła Liderów od ponad 20 lat nie tylko czerpie z zagranicznych wzorców czy sięga po uznane narzędzia (m.in. badanie Extended DISC), ale też rozwija metodologię w oparciu o własne bogate doświadczenia z pracy z ponad trzema tysiącami liderów i liderek. Założyciel Szkoły Liderów, profesor Oksfordu, Zbigniew A. Pełczyński powtarza, że „potencjalni liderzy są wszędzie. My potrafimy ich odnaleźć i wesprzeć”.

Razem łatwiej

W Programie spotkasz się z innymi, lokalnymi liderami, doświadczonymi tutorami i kompetentnymi trenerami. Dostaniesz wyjątkową okazję, aby spojrzeć na swoje działania z wielu perspektyw.

Dzięki Programowi:

  • Spojrzysz w nowy sposób na swoje działania – wyznaczysz cele, rozpoznasz swoje możliwości
  • Zyskasz kompetencje, które pozwolą Ci skuteczniej działać – stworzysz przekonującą wizję, nauczysz się angażować innych, dowiesz się, jak skutecznie wprowadzać zmiany
  • Koncentrując się przez rok na pracy nad swoim rozwojem lepiej poznasz siebie
  • Spotkasz grupę wyjątkowych, aktywnych osób z organizacji pozarządowych, samorządu, biznesu. Nawiążesz relacje, które mają szansę trwać długo po zakończeniu Programu

Co Cię spotka w Programie?

Indywidualna opieka tutora

Przez 12 miesięcy będziesz pracować z tutorem – osobą, która będzie Twoim opiekunem i doradcą. Tutor co miesiąc przyjedzie do Ciebie na spotkanie. Pomoże Ci określić, czego najbardziej potrzebujesz, by być lepszym liderem. Opracujesz swój plan rozwoju, który zrealizujesz w trakcie trwania Programu.

Szkolenia

Na czterech zjazdach szkoleniowych nauczysz się, jak jeszcze skuteczniej angażować ludzi wokół swoich celów i wzmacniać swój wpływ w środowisku, zarządzać zespołem i utrzymywać jego motywację, budować dialog tam, gdzie inni widzą tylko konflikt. Pomożemy Ci sformułować swoją wizję zmiany i stworzyć plan, który do niej doprowadzi. Weźmiesz udział w debatach, symulacjach, grach, spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi.

Wymiana doświadczeń i nowe kontakty

Poznasz ludzi, dla których także ważne jest budowanie lokalnej wspólnoty. Usłyszysz ich inspirujące historie. Będziecie dyskutować, śmiać się i kłócić, wymieniać doświadczenia, długo rozmawiać. Może wpadniecie na pomysł, który stanie się początkiem wspaniałego przedsięwzięcia.

Oferta dla absolwentów

Po opracowaniu swojego planu rozwoju, znajdziesz się w gronie absolwentów Programu. Spotkasz się z liderami na zlotach, warsztatach, spotkaniach regionalnych, wizytach studyjnych w niezwykłych miejscach. Weźmiesz udział w konkursie dotacyjnym i razem z innymi alumnami zrealizujesz wspólną inicjatywę.

Czy to dla Ciebie?

Do Programu zapraszamy osoby:

  • z min. trzyletnim doświadczeniem w działalności społecznej, zarówno w organizacjach pozarządowych, samorządzie, instytucjach lokalnych, biznesie, jak i grupach nieformalnych;
  • z doświadczeniem w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania;
  • wprowadzają znaczącą dla lokalnego środowiska zmianę.

Program skierowany jest przede wszystkim do osób, które miały okazję zrealizować przynajmniej jeden projekt w ramach programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
11 marca 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
17 czerwca 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
21 czerwca 2020, 23:59
Miejsce:
www.liderzy.pl
Cała Polska
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.