Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Voting4Europe – Young European Elections Campus 2019

Reklama
Cała Polska
Wczoraj, 00:00
25 kwietnia 2019, 00:00 - 28 kwietnia 2019, 23:59
Bezpłatne

Od 25 do 28 kwietnia 2019 roku w Strasburgu odbędzie się polsko-niemiecko-francuskie spotkanie młodzieży „Voting4Europe”, poświęcone dyskusjom nad Unią Europejską i warsztatom z mediów społecznościowych.

Reklama

W związku z zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM), Francusko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (DFJW), Federalna Centrala Kształcenia Obywatelskiego (BpB) i Vote&Vous organizują spotkanie dla 100 młodych osób z Polski, Niemiec i Francji w mieście-siedzibie Parlamentu Europejskiego – Strasburgu.

Program będzie poświęcony dyskusjom zarówno o szansach rozwoju i potencjale Unii Europejskiej, jak i o eurosceptycznych i antyeuropejskich postawach. Omówione zostaną także możliwości partycypacji młodych osób i ich wpływu na opinię publiczną w Europie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają narzędzia komunikacji społecznej oraz metody tworzenia kampanii medialnych. W zespołach z innymi młodymi ludźmi z Polski, Niemiec i Francji będą mieli okazję przećwiczyć tworzenie przykładowych kampanii zachęcających do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Grupa docelowa

Młodzi ludzi z Polski w wieku od 18 do 28 lat, zaangażowani w tematykę europejską oraz unijną. (Rekrutację uczestników z Niemiec i Francji prowadzą DFJW i BpB).

Warunki uczestnictwa

  • wiek: od 18 do 28 lat,
  • zainteresowanie tematyką związaną z Europą, Unią Europejską i wyborami do Parlamentu Europejskiego,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • doświadczenie w obsłudze mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, Youtube, Twitter itd.),
  • zaangażowanie społeczne.

Koszty

Koszty udziału w całości pokrywają organizatorzy.

Koszty podróży zostaną zwrócone po zakończeniu seminarium. Zwrot dotyczy biletów za przejazd drugą klasą kolei lub ewentualnie za przelot w klasie ekonomicznej do maksymalnej kwoty 1000 złotych.

Dla osób z długim dojazdem organizatorzy zapewniają dodatkowy nocleg z 24 na 25 kwietnia.

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lutego poprzez formularz online.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
24 lutego 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
Wczoraj, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
W niedzielę, 23:59
Miejsce:
European Youth Centre, 30, rue Pierre de Coubertin, 67000 Strasbourg, FRANCJA
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.