Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Civic UP! Academy 2019 - szkoła letnia dla młodych aktywistów

Reklama
American School of Warsaw
Warszawa, Polska
23 czerwca 2019, 00:00
23 czerwca 2019, 00:00 - 2 lipca 2019, 23:59
Bezpłatne

Od zdiagnozowania problemu do zaprojektowania działania społecznego dla rówieśników. To zadanie dla nastoletnich aktywistów z całej Polski, którzy wezmą udział w drugiej edycji szkoły letniej „Civic UP! Academy”. Spotkanie odbędzie się w Warszawie w dniach 23.06-02.07.2019 r. Nabór trwa do 01.04.2019 r.

Uczestnicy CUA podczas zadania terenowego

Autor/źródło: Jędrzej Godlewski

Reklama

Civic UP! Academy to 10-dniowe warsztaty dla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych. Zorganizowane są przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Wspomagania Wsi.

Czego się dowiesz?

W czasie warsztatów przejdziemy całą ścieżkę projektową – od zdiagnozowania problemu do zrealizowania działania dla konkretnej grupy w jednej z warszawskich dzielnic. Dzięki temu dowiesz się i przećwiczysz:

  • Jak poznać potrzeby osób, na rzecz których zamierzasz działać?
  • Jak wykorzystać swój potencjał i potencjał grupy?
  • Jak stworzyć wydarzenie ciekawe dla odbiorców przy wykorzystaniu metody design thinking?
  • Jak zaplanować działania w czasie?
  • Jak nawiązać współpracę z instytucjami, które Ci mogą pomóc?
  • Jak pozyskać pieniądze na realizację działań?
  • Jak i przy pomocy jakich narzędzi komunikować działania?

Będziemy pracować metodami aktywnymi. Przyjrzymy się polskiemu i amerykańskiemu systemowi politycznemu. W planach mamy także spotkania z amerykańskimi dyplomatami i wizytę w American School of Warsaw oraz poznawanie życia kulturalnego Warszawy.

Kogo szukamy?

Zapraszamy Cię na Civic Up! Academy jeśli:

  • masz 15-18 lat;
  • znasz język angielski w stopniu komunikatywnym;
  • jesteś zaangażowany/a społecznie (działasz w samorządzie szkolnym, wolontariacie, organizacji społecznej; sam/sama robisz coś na rzecz innych).

Żeby wziąć udział w warsztatach, kandydaci i kandydatki zostaną poproszeni o nakręcenie dwóch krótkich wideo-prezentacji. Pierwsza, w języku polskim, dotyczyć ma pomysłu na działanie społeczne w najbliższej okolicy uczestników. Drugi film to minutowa wypowiedź w języku angielskim zawierająca autoprezentację kandydatki lub kandydata.

Więcej informacji na temat Civic UP! Academy, szczegóły rekrutacji oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na stronach organizatorów: https://szkolademokracji2018.ceo.org.pl/civicup oraz http://knowamerica.pl/civic-up-academy

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
1 kwietnia 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
23 czerwca 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
2 lipca 2019, 23:59
Miejsce:
American School of Warsaw
Warszawa, Polska
Organizator:
Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Wspomagania Wsi, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.