Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Wykorzystanie twórczych technik w pracy z młodzieżą

Reklama
Kraków, Polska
W czwartek, 09:00 - 17:00
21 lutego 2019
Bezpłatne

Pracujesz z młodzieżą w organizacji pozarządowej? Szukasz nowych pomysłów i inspiracji? Zastanawiasz się jak skutecznie wspierać młodzież w rozwoju kompetencji społecznych? Jeśli tak - Stowarzyszenie Rozwoju Młodzieży "RAMPA" zaprasza na szkolenie, które pozwoli Ci wykorzystać w swojej pracy także twórcze techniki.

Zdjęcie
Reklama

Dla kogo?

 • osób pracujących z młodzieżą i zainteresowanych podniesieniem swoich kwalifikacji
 • przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych

Co zyskasz, biorąc udział w szkoleniu?

 • poznasz zasady efektywnego prowadzenia treningu kreatywności
 • dowiesz się jak wykorzystać kreatywność w rozwoju kompetencji społecznych młodzieży i w pracy z grupą
 • zobaczysz jak twórcze techniki pomagają uatrakcyjnić pracę z młodzieżą
 • rozwiniesz swoją kreatywność

W programie m.in:

 • Twórcze metody integracji.
 • Kreatywność w budowaniu współpracy.
 • Sposoby ćwiczenia twórczego myślenia

Metody prowadzenia szkolenia:

1. Krótkie odniesienia teoretyczne: niezbędne dla usystematyzowania wiedzy, zrozumienia założeń konstrukcji treningu i dla ewentualnej własnej pracy uczestników nad rozwojem

2. Gry i zadania symulacyjne: uruchomienie potencjału każdego uczestnika

3. Trening zadaniowy: ćwiczenie wprowadzanych narzędzi i technik

4. Elementy treningu abarietycznego: ćwiczenia uwrażliwiające na blokady twórczości, uświadamianie i osłabianie barier komunikacyjnych i emocjonalnych w pracy grupowej.

5. Metody aktywizujące: odwołanie się do wiedzy i doświadczeń uczestników (wymiana wiedzy podczas dyskusji moderowanej, pracy w parach lub w zespołach kilkuosobowych).

Kto poprowadzi?

Jarosław Ligęza – Psycholog, trener, coach, ukończył trzy certyfikowane szkoły trenerskie oraz Szkołę Coachów – The Art and Science of Coaching organizowaną przez Erickson College. Specjalizuje się w zastosowaniu kreatywności, coachingu w edukacji i biznesie. Ponadto prowadzi treningi umiejętności społecznych oraz komunikacyjnych. Podczas 15 lat pracy jako trener zrealizował ponad 3000 godzin autorskich szkoleń. Autor modelu kompetencji kreatywnej w organizacji, współautor modelu rozwoju Liderów Innowacyjności oraz autorem artykułów dotyczących kreatywności w edukacji i biznesie. Bardzo lubi swoją pracę, sam na co dzień stara się być kreatywny między innymi w wychowywaniu dzieci:)

Informacje organizacyjne:

 • udział w szkoleniu jest bezpłatny. Stowarzyszenie Rampa pokrywa koszty prowadzenia szkolenia, jego organizacji, przerwy kawowej oraz materiałów.
 • podczas szkolenia przewidziana została godzinna przerwa obiadowa, podczas której uczestnicy będą mogli we własnym zakresie skorzystać z oferty obiadowej okolicznych restauracji

Rejestracja uczestników:

 • rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez pobranie bezpłatnego biletu na stronie wydarzenia https://128964-1.evenea.pl/
 • o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie jest elementem projektu “BECAUSE WE CAN ! – creativity techniques in working with youth” realizowanego w ramach programu Erasmus + i stanowi element upowszechniania jego rezultatów.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
20 lutego 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
W czwartek, 09:00
Zakończenie wydarzenia:
W czwartek, 17:00
Miejsce:
Kraków, Polska
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.