Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Maróz 2019 - XVIII Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich

Reklama
Cała Polska
23 maja 2019, 00:00
23 maja 2019, 00:00 - 25 maja 2019, 23:59
Płatne

Chcesz by ludzie lepiej rozumieli twoje intencje, chcesz lepiej rozumieć jak myślą ludzie, jak ich zmobilizować? Chcesz by miejsce, w którym mieszkasz i żyjesz było lepsze? Weź udział w kolejnym spotkaniu w Marózie pod hasłem Akademia Skutecznego Działania, które odbędzie się w dniach 23-25 maja 2019 r. w Marózie k. Olsztynka. Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na wsi, a także sołtysów i radnych.

Reklama

Spotkanie to okazja do wymiany pomysłów, podzielenia się z innymi tym, co robisz, podpatrzenia, co można zrobić inaczej. Dlatego zorganizujemy sesję „dobrych praktyk”, a także wymienimy informacje, jak skuteczniej działać w organizacji – jak lepiej prowadzić zebrania, jak wpadać na niebanalne rozwiązania problemów. Znajdzie się miejsce do rozmowy o sytuacji w nowych kołach gospodyń wiejskich, w sołectwach itp. Będą przykłady m.in. pracy z młodzieżą, małymi dziećmi, grupami rodziców; projekty z obszaru kultury i historii lokalnej, gry planszowe, wykorzystanie IT i wiele, wiele innych. Aby działać skutecznie, oprócz pomysłów, trzeba mieć jeszcze wewnętrzną siłę – stąd w programie zajęcia i warsztaty poświęcone emocjom, dialogowi, przezwyciężaniu trudności, zniechęcenia i frustracji.

Działając społecznie tu i teraz nie można tracić z oczu szerszej perspektywy – porozmawiamy w Marózie o tym, jak niektóre problemy globalne, związane z klimatem, przyrodą, demografią, prawami człowieka przekładają się na życie naszej wsi i okolicy.

Akademia Skutecznego Działania jest dla wszystkich, którzy działają na rzecz społeczeństwa obywatelskiego; którzy szanują własne dziedzictwo i poczuwają się do odpowiedzialności za przyszłość.

Do udziału w Spotkaniu zapraszamy członków lokalnych organizacji, a także sołtysów i radnych z terenów gmin wiejskich i wiejsko-miejskich.

Zależy nam na udziale osób z jak największej liczby gmin i organizacji. Dlatego w przypadku dużej liczby zgłoszeń będziemy kwalifikować nie więcej niż 4 osoby z terenu jednej gminy oraz nie więcej niż 2 osoby z jednej organizacji.

Koszt udziału w spotkaniu pokrywają organizatorzy, z wyjątkiem opłaty 35 PLN za jednego uczestnika oraz kosztów dojazdu.

Więcej informacji o Spotkani u szczegóły rekrutacji na stronie.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Termin rejestracji:
20 marca 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
23 maja 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
25 maja 2019, 23:59
Organizator:
Fundacja Wspomagania Wsi
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.