Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/
Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Warszawa, Polska
29 marca 2019, 17:00
29 marca 2019, 17:00 - 7 kwietnia 2019, 17:00
Bezpłatne

Cykl szkoleniowy dla osób chcących zdobyć lub rozwinąć umiejętności trenerskie. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu m. in. facylitacji, psychologii uczenia się, tworzenia struktury warsztatów, ewaluacji. Będą mieli też możliwość sprawdzenia własnych umiejętności i zdobycia doświadczenia poprzez stworzenie, zorganizowanie i przeprowadzenie autorskich warsztatów.

Zostań Trenerem/Trenerką i zrealizuj własne autorskie warsztaty!

Fundacja Inna Przestrzeń i Fundacja Habitat for Humanity Poland we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW oraz Stowarzyszeniem Akademickim Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na trzecią Akademię Trenerów i Trenerek w ramach międzynarodowego projektu BUILD Solid Ground.

Uczestnikom i uczestniczkom oferujemy:

  • przygotowanie do pracy w roli trenera – uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu m. in. facylitacji, psychologii uczenia się, tworzenia struktury warsztatów, ewaluacji;
  • zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu globalnego mieszkalnictwa, prawa do ziemi/dachu nad głową, zrównoważonego rozwoju miast;
  • możliwość sprawdzenia własnych umiejętności i zdobycia doświadczenia poprzez stworzenie, zorganizowanie i przeprowadzenie autorskich warsztatów;
  • udział w Akademii jest bezpłatny, a za realizację autorskich warsztatów przewidziane będzie wynagrodzenie.

Czego oczekujemy:

  • udziału w całym cyklu szkoleniowym (w sumie 27 h);
  • gotowości to przygotowania, zorganizowania i przeprowadzenia autorskich warsztatów - praca w 3-6 osobowych zespołach, czas realizacji warsztatów do 4 miesięcy po zakończeniu Akademii. Tematyka warsztatów powinna dotyczyć globalnego mieszkalnictwa, prawa do ziemi/dachu nad głową, zrównoważonego rozwoju miast;
  • przygotowanie scenariusza z przeprowadzonych warsztatów w celu jego publikacji w internecie

Zapraszamy w szczególności studentów i absolwentów architektury, budownictwa, kierunków artystycznych, socjologii, psychologii, antropologii kulturowej, kulturoznawstwa, pedagogiki i wszelkich innych kierunków, a także osoby chcące zdobyć lub poszerzyć swoje kompetencje trenerskie i wiedzę w zakresie edukacji globalnej i mieszkalnictwa.

Zajęcia w ramach Akademii odbywać się będą w Warszawie - podczas dwóch zjazdów 29-31 marca oraz 13-14 kwietnia (w piątek, 29-ego: 17:00-20:00, w pozostałe dni: 11:00-17:00).

Weź udział w rekrutacji - wypełnij formularz niedzieli 24 marca do 23:59.

Linka do wydarzenia na Facebook

Fundacja Inna Przestrzeń (www.innaprzestrzen.pl) działa w obszarach: edukacji, kultury, współpracy rozwojowej, aktywizacji obywatelskiej; wspiera kształtowanie polityk otwartych na inność, wielokulturowość i prawa człowieka. Prowadzi również projekty z pogranicza architektury i sztuki współczesnej (publikacje: „Ministry of Highways”, “Architektura Cienia”). Fundacja ma doświadczenia w prowadzeniu szkół trenerskich w Polsce i zagranicą (m.in. w Tunezji, na Kaukazie i w Mjanmie/Birmie).

Fundacja Habitat for Humanity Poland (www.habitat.pl) działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób niezamożnych oraz zapobiegania bezdomności. Jej działania obejmują zarówno budowy i remonty, innowacje mieszkaniowe, jak i edukację oraz działania rzeczniczce w celu zwiększenia efektywności polityki mieszkaniowej. Fundacja jest częścią sieci organizacji dobroczynnych Habitat for Humanity.

BUILD Solid Ground to projekt edukacyjny, w którym zajmujemy się wyzwaniami globalnego mieszkalnictwa. Pokazujemy, dlaczego warto angażować się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju i jakie współzależności istnieją pomiędzy rozwojem lokalnym a rozwojem krajów Globalnego Południa.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
24 marca 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
29 marca 2019, 17:00
Zakończenie wydarzenia:
7 kwietnia 2019, 17:00
Miejsce:
Warszawa, Polska
Organizator:
Fundacja Inna Przestrzeń
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.