Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

„Zróbmy to modelowo! – wolontariat w mojej organizacji”

Reklama
Centrum Alzheimera, Al. Wilanowska 257
Warszawa
Dziś, 10:00 - 14:00
26 kwietnia 2019
Bezpłatne

Stowarzyszenie CENTRUM WOLONTARIATU w Warszawie zaprasza na konferencję: „Zróbmy to modelowo! – wolontariat w mojej organizacji” 26 kwietnia, godz. 10.00-14.00, Centrum Alzheimera, AL. Wilanowska 257 Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują zapisy! Zgłoszenia do dnia 22 kwietnia 2019 r. poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/1Bxe4rR7B0lx1qRDuND-XMN_nprzX4F-GvaznycyTBSs/edit

Reklama

Podczas konferencji przedstawimy model wdrażania i prowadzenia wolontariatu w organizacjach, wypracowany w ramach międzynarodowego projektu, z udziałem instytucji z Polski, Holandii, Węgier, Słowacji, Chorwacji i, Rumunii.

Model ten powstał na podstawie doświadczeń holenderskich, został opracowany z uwzględnieniem lokalnej specyfiki i przetestowany w wybranych instytucjach.

W ramach projektu opracowano serię publikacji, zwierających gotowe narzędzia wdrażania, wzory dokumentacji, scenariusze szkoleń. Wszystkie materiały zostaną przekazane uczestnikom konferencji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy!

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 22 kwietnia 2019 r. poprzez formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/1Bxe4rR7B0lx1qRDuND-XMN_nprzX4F-GvaznycyTBSs/edit

Konferencja organizowana w ramach projektu: „WZBOGACANIE KOMPETENCJI SEKTORA USŁUG SOCJALNYCH poprzez rozwój programów wolontariatu w instytucjach socjalnych w Europie Środkowo-Wschodniej".

Program konferencji

10.00-10.10 Powitanie Gości Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, Prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu; Jarosław Gnioska, Dyrektor Centrum Alzheimera

10.10-10.30 Modelowo, projektowo. Przedstawienie procesu tworzenia i testowania gotowego do wdrażania modelu wolontariatu. Monika Bełdowska, Koordynator merytoryczny projektu

10.30-11.00 Modelowo krajowo Prezentacja doświadczeń w zastosowaniu modelu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawa. Katarzyna Kulik-Cała, Koordynator wolontariatu w OPS Bielany

11.00-11.15 Przerwa na kawę

11.15-12.45 Warsztaty:

„Jak i po co modelowo sprawdzać efekty wolontariatu”. Podczas warsztatu wspólnie zastanowimy się nad celami i sposobami mierzenia efektów pracy wolontariuszy. Przyjrzymy się narzędziom, pomocnym w sprawdzaniu efektów programów wolontariackich.

Prowadzi: Agnieszka Szczurek (Ośrodek Ewaluacji, Absolwentka socjologii i podyplomowych studiów pedagogicznych UW. Badaczka jakościowa, zajmuje się ewaluacją projektów w zakresie edukacji i rozwoju lokalnego)

„Sprawdźmy na ile jesteśmy modelowi”. Podczas warsztatu każdy uczestnik będzie miał możliwość sprawdzenia na jakim etapie wdrażania modelu jest obecnie, zobaczyć co robi dobrze, podzielić się doświadczeniami i opracować nowe pomysły dalszych działań.

Prowadzi: Monika Bełdowska (Facylitatorka, Coach i certyfikowana trenerka STOP. Autorka pierwszego w Polsce programu Wolontariat w ośrodkach pomocy społecznej, realizowanego w Warszawie oraz w woj. mazowieckim, śląskim, lubelskim i pomorskim.)

Warsztaty zostaną zorganizowane w taki sposób, aby każdy z uczestników konferencji mógł wziąć udział zarówno w jednym, jak i w drugim warsztacie.

12.45-13.00 Centrum Wolontariatu – modelowy partner w zakresie wolontariatu. Czym się obecnie zajmujemy, jakie proponujemy usługi - oferta współpracy. Agnieszka Lissowska-Lewkowicz.

13.00 Lunch

13.30 Zwiedzanie Centrum Alzheimera

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
22 kwietnia 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
Dziś, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
Dziś, 14:00
Miejsce:
Centrum Alzheimera, Al. Wilanowska 257
Warszawa
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.