Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Reklama
Warszawa, Polska
15 kwietnia 2019, 00:00
15 kwietnia 2019, 00:00 - 31 grudnia 2020, 23:59
Bezpłatne

Fundacja Vis Maior i Fundacja Edukacji Nowoczesnej zapraszają mieszkańców Warszawy do udziału w projekcie „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w zakresie dostępu do nowych technologii oraz wsparcie w nabywaniu umiejętności w stosowaniu wspomagających sposobów porozumiewania się”, dofinansowanym ze środków m. st. Warszawy.

Autor/źródło: Photo by NordWood Themes on Unsplash

Reklama

Szanowni Państwo!

Rozwój środków komunikacji elektronicznej pozwala w znakomitym stopniu ułatwić osobom z niepełnosprawnościami komunikowanie się z otoczeniem. Niemożność, lub trudność w komunikacji jest jedną z głównych barier hamujących aktywność społeczno-zawodową tych żee osób oraz przeciwdziała ich wykluczeniu społeczno-zawodowemu. Projekt ma na celu upowszechnienie wiedzy i umiejętności w stosowaniu nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych, w ten sposób zmierzając ku zaspokojeniu tej potrzeby. Planowane jest przeszkolenie 400 osób w używaniu smartphone’ów, udzielenie 150 konsultacji indywidualnych w punktach konsultacyjnych, działania aktywizujące i upowszechnienie podstawowej wiedzy podczas organizowanych imprez dla łącznie 250 osób z niepełnosprawnościami, przeprowadzenie ośmiu cokwartalnych kampanii wśród urzędów, przedsiębiorstw i innych instytucji na temat potrzeb zapewnienia dostępności cyfrowej i wiedzy o stosowanych w tym zakresie technologicznych środkach komunikacji.

Podstawową formą porozumiewania się oprócz wzrokowej jest głos szczególnie obecnie gdy wiele firm takich jak: Amazon, Apple Microsoft czy Google pracuje nad rozwiązaniami pozwalającymi sterować urządzeniami po przez wydawanie im komend. Ma to nie bagatelne znaczenie dla dużej grupy osób z niepełnosprawnością: niewidomych, słabowidzących lub mających problemy ruchowo-manualne i sprawia, że czują się mniej wykluczeni społecznie.

Jedno z takich doskonałych narzędzi opracowała firma Google i mimo, że w języku Angielskim funkcjonuje od dwóch lat to dopiero od połowy stycznia tego roku pojawiło się w Polskiej wersji budząc spore zaciekawienie. Z rozpoznawaniem mowy i specyfiką naszego języka radzi sobie wystarczająco dobrze.

Do czego może takie rozwiązanie wykorzystać osoba niepełnosprawna? Do dzwonienia, dyktowania tekstów, sms’ów, maili, wyszukiwania informacji w internecie, dodawania przypomnień, wydarzeń w kalendarzu, sterowania telefonem po przez ustawianie budzika czy regulacje jasności ekranu. Na razie usługa po Polsku dostępna jest tylko na smartphone’ach. W przypadku tych na Androidzie od wersji Lollipop tego systemu i 1Gb pamięci ram. Korzystający z Iphone’ów powinni pobrać aplikację z Appstore i pracować na IOS od wersji 10, ze względu na politykę bezpieczeństwa Apple nie mogą używać wszystkich funkcji asystenta.

Aby rozpocząć konwersację: na telefonach z Androidem przytrzymujemy dłużej przycisk home lub mówimy „ok Google”, na Iphone’ach musimy mieć uruchomioną aplikację działającą w tlee i mówimy: „ok gogle”.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod linkiem:

https://assistant.google.com/intl/pl_pl/

Zachęcamy również do korzystania z naszych punktów konsultacyjnych gdzie z przyjemnością pomożemy osobom niepełnosprawnym w rozwiązaniu problemów z komputerem czy telefonem.

Wtorki, godziny 9.00 – 13.00, Ochota, ul. Bitwy Warszawskiej 10, Fundacja Vis Maior

Środy, godziny 15.00 – 19.00, Ochota, ul. Bitwy Warszawskiej 10, Fundacja Vis Maior

Czwartki, godziny 15.00 – 19.00, Śródmieście, ul. Konwiktorska 7/9, Fundacja Edukacji Nowoczesnej.

Pod numerem telefonu czynnym w godzinach konsultacji: 731 808 710 i adresem mailowym: dostep.do.technologii@gmail.com

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
15 kwietnia 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
31 grudnia 2020, 23:59
Miejsce:
Warszawa, Polska
Organizator:
Fundacja Vis Maior
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.