Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Reklama
Warszawa, Polska; Izrael
9 lipca 2019, 10:00
9 lipca 2019, 10:00 - 27 września 2019, 18:00
Płatne

Polsko-Izraelska Wymiana Młodzieży (Polish-Israeli Youth Exchange - PIYE) daje możliwość uczestnikom z Polski i Izraela podjęcia dialogu polsko-żydowskiego i rozmowy o międzykulturowości. Poprzez działania zaplanowane w programie chcemy zmotywować młodych ludzi do współpracy i nawiązywania partnerstw aby mogli w przyszłości realizować wspólne projekty na rzecz ochrony i popularyzacji dziedzictwa Żydów polskich.

Uczestnicy PIYE w Izraelu

Autor/źródło: fot. Samuel Saada

Reklama

PIYE jest najstarszym programem edukacyjnym Muzeum POLIN i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Adresujemy go do młodych Polaków i Izraelczyków w wieku między 20 a 35 rokiem życia. W 2019 roku odbędzie się jego 14 edycja. Rekrutacja trwa do 24 kwietnia.

Do kogo kierujemy PIYE 2019

Do udziału w programie zapraszamy młode osoby (między 20 a 35 rokiem życia) z Polski i Izraela, które są edukatorami, studentami, aktywistami zainteresowanymi tematem międzykulturowości, historii relacji polsko-żydowskich czy dialogu polsko-żydowskiego i które działają w organizacjach pozarządowych lub instytucjach kultury czy edukacji. Do udziału zachęcamy także osoby, które mają pomysły na projekty o tematyce międzykulturowej lub polsko-żydowskiej i chcą rozpocząć działania, którymi przyczynią się do dialogu, aktywizacji społecznej i zmiany postaw w obu krajach.

Zapisy do 24 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona. Przewidzianych jest 15 miejsc dla uczestników z Polski oraz 15 miejsc dla uczestników z Izraela.

Organizator zapewnia pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia oraz do 700,00 zł zwrotu kosztów za bilety samolotowe. Nie zwracamy kosztów dojazdu krajowego oraz lokalnego. Po stronie uczestników jest również pokrycie kosztów ubezpieczenia.

Formuła i cel programu

Realizacja programu zarówno w Polsce, jak i w Izraelu pozwala uczestnikom lepiej poznać wzajemne perspektywy oraz dobre praktyki w obu krajach, uczyć się z doświadczeń innych, ale też skonfrontować własne poglądy na historię i współczesne relacje między Polakami, a Żydami czy wyzwania przed którymi stoją dzisiaj oba społeczeństwa. W ramach programu odbywają się praktyczne zajęcia z zakresu kształcenia umiejętności realizacji projektów, współpracy międzynarodowej, pozyskiwania funduszy od instytucji i prywatnych darczyńców oraz spotkania z przedstawicielami organizacji społeczno-edukacyjnych działających w Polsce i w Izraelu. Założeniem programu jest wypracowanie przez uczestników z obu krajów wspólnych rozwiązań i pomysłów na projekty o charakterze międzykulturowym.

Terminy programu

  • 9-13 lipca 2019 – I część programu w Polsce
  • 23-27 września 2019 – II część programu w Izraelu

Udział w obu częściach programu jest obowiązkowy dla wszystkich uczestników.

Jak to będzie wyglądało w praktyce

Program będzie się składał z dwóch części: pierwszej w Polsce i drugiej w Izraelu, obie po 5 dni roboczych. W Warszawie uczestnicy wezmą udział w warsztatach, spacerach miejskich oraz w spotkaniach z przedstawicielami organizacji i instytucji, zajmujących się wielokulturowością i dialogiem polsko-żydowskim. Druga część programu odbywająca się w Izraelu będzie polegała na pracy warsztatowej, wykładach, wizytach studyjnych, spotkaniach z ekspertami, panelach dyskusyjnych i oprowadzaniach.

Dowiedz się więcej i aplikuj do 24 kwietnia: https://www.polin.pl/pl/PIYE

Wypełnij formularz: https://bit.ly/2Vd8kxR

Dołącz na Facebooku: https://bit.ly/2InvAX0

Program jest realizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, a finansowany dzięki wsparciu darczyńców –Tomka Ulatowskiego oraz Ygala Ozechova.

Polsko-Izraelska Wymiana Młodzieży (Polish-Israeli Youth Exchange) została objęta patronatem przez Ambasadę Izraela w Polsce.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Termin rejestracji:
24 kwietnia 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
9 lipca 2019, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
27 września 2019, 18:00
Miejsce:
Warszawa, Polska; Izrael
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.