Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wypalenie aktywistyczne. Jak sobie pomóc, kiedy aktywizm nas przytłacza?

Reklama
Warszawa, Polska
za 21 dni
16 czerwca 2019, 09:00
Bezpłatne

Podczas warsztatu przyjrzymy się wspólnie w gronie działaczek i działaczy na rzecz praw człowieka temu, co sprawia, że zaangażowanie społeczne często nas przeciąża. Co powoduje, że się wypalamy? Czym w ogóle jest wypalenie aktywistyczne i troska o siebie (tzw. self-care)? Jak zapobiegać wypaleniu i jak sobie z tym radzić? Jak włączać bieżącą troskę o siebie i siebie nawzajem (collective care) na bieżąco w nasze działania społeczne?

Reklama

CELE:

– Wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak pozostać zaangażowanym aktywistą/tką i w zrównoważony sposób zarządzać swoją energią;

– Zdefiniowanie co może spowodować wypalenie?
– Jak włączać dbanie o siebie i innych w działania społeczne?

Podczas warsztatu przyjrzymy się wspólnie w gronie działaczek i działaczy na rzecz praw człowieka temu, co sprawia, że zaangażowanie społeczne często nas przeciąża. Co powoduje, że się wypalamy? Czym w ogóle jest wypalenie aktywistyczne i troska o siebie (tzw. self-care)? Jak zapobiegać wypaleniu i jak sobie z tym radzić? Jak włączać bieżącą troskę o siebie i siebie nawzajem (collectivecare) na bieżąco w nasze działania społeczne? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukamy wspólnie.

Prowadząca: Natalia Sarata, socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, ekspertka równościowa i badaczka. Aktywistka feministyczna zaangażowana w ruch kobiecy i na rzecz praw człowieka w Polsce od 2002 roku, początkowo w krakowskiej Fundacji Kobiecej eFKa, później w Krakowskim Komitecie Manifowym, Ulicy Siostrzanej, Krakowskiej Sieci Antydyskryminacyjnej, od 2007 roku w Fundacji Przestrzeń Kobiet, której jest współzałożycielką, a także w Towarzystwie Edukacji Antydyskryminacyjnej (od 2009) jako jego członkini-założycielka, a w latach 2009-2011 członkini zarządu. Autorka inicjatywy RegenerAkcja, która wspiera aktywistki i aktywistów w regeneracji i promuje regeneratywny aktywizm oparty o ideę troski o siebie (selfcare) i o siebie nawzajem (collectivecare). Pracuje lub pracowała z takimi organizacjami jak Greenpeace Polska, Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja Batorego, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Towarzyszy stowarzyszeniu Amnesty International Polska w rozwoju systemu wsparcia aktywistów i aktywistek grup lokalnych. RegenerAkcja. Miejsce dla zmęczonych aktywistek i aktywistów: www.facebook.com/regenerakcja

CZAS I MIEJSCE

Spotkanie będzie miało charakter jednodniowy – 16 czerwca – w Warszawie. Osobom spoza Warszawy zapewniamy jeden nocleg.

KOGO ZAPRASZAMY?

Na spotkanie zapraszamyaktywistów i aktywistki zarówno z mniejszych jak i z większych miast. Wspólnym mianownikiem będzie tu zrównoważony aktywizm i zarządzanie swoją energią w aktywistycznej działalności.

WARUNKI UCZESTNICTWA

  • Amnesty International, jako organizator spotkania, pokrywa koszty dojazdu do/z Warszawy środkami transportu zbiorowego (autobusy, TLK, Intercity, Polregio).
  • Zapewniamy nocleg i wegańskie pyszne jedzenie.
  • Zgłaszając się na szkolenie, deklarujesz pełne i aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

REKRUTACJA

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego który znajduje się tutaj>>>

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 maja!

Masz pytania? Skontaktuj się z Aleksandrą Ziółkowską pod mailem: aleksandra.ziolkowska@amnesty.org.pl

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
31 maja 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
16 czerwca 2019, 09:00
Zakończenie wydarzenia:
16 czerwca 2019, 18:00
Miejsce:
Warszawa, Polska
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.