Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Mikroregiony kultury | nabór na objazd studyjny po Mazowszu

Reklama
Cała Polska
W zeszły piątek, 00:00
14 czerwca 2019, 00:00 - 16 czerwca 2019, 23:59
Bezpłatne

Ogłaszamy nabór na objazd studyjny po Mazowszu Zachodnim realizowany przez Stowarzyszenie Katedra Kultury w ramach cyklu “Animacja kultury//spotkania w terenie” w dniach 14-16 czerwca. Zgłoszenia można przesyłać do 26 maja.

Reklama

Ogłaszamy nabór na objazd studyjny po Mazowszu Zachodnim realizowany przez Stowarzyszenie Katedra Kultury w ramach cyklu “Animacja kultury//spotkania w terenie” w dniach 14-16 czerwca. Na wyjazd zapraszamy osoby pracujące w obszarze kultury, związane z działalnością edukacyjną i animacyjną. Udział w objeździe daje możliwość sieciowania, stwarza też okazję do zdobywania inspirującej wiedzy i podejmowania refleksji nad własną praktyką zawodową.

Podczas objazdu wspólnie przyjrzymy się sposobowi, w jaki kształtują się i rozwijają „mikroregiony” kultury – odwiedzimy Grodzisk Mazowiecki, Radziejowice, Żyrardów i okolice.

W programie wyjazdu znajdą się spotkania z pracownikami instytucji kultury i organizacji pozarządowych, ale też urzędnikami i aktywnymi mieszkańcami. Przyjrzymy się wspólnie, na ile kultura jest włączana do procesów rewitalizacji i rozwoju lokalnego i jaką rolę w tej wewnętrznej dynamice odgrywają inicjatywy oddolne. Poznamy miejskich aktywistów (Federacja DziałajMY) oraz liderki i liderów wiejskich społeczności (m.in. Zespół Ludowy, orkiestra dęta i Koło Gospodyń Wiejskich w Wiskitkach), zajrzymy do najważniejszych instytucji, m.in. takich jak: Willa Radogoszcz, Poczekalnia PKP, Mediateka (Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki), Muzeum Lniarstwa i Centrum Kultury w Żyrardowie, Dom Kultury Powozownia i Pałac w Radziejowicach. Uczestniczki i uczestnicy zwiedzą też XIX-wieczną osadę fabryczną, wezmą udział w warsztacie tkactwa oraz w spotkaniu seminaryjnym poświęconym współczesnej kulturze „prowincjonalnej” i jej zasobom (gośćmi będą twórcy czasopisma “ÓW – magazyn prowicjonalny”).

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY. W objeździe mogą uczestniczyć osoby z całej Polski. Pokrywamy koszty noclegu (warunki hostelowe), pełnego wyżywienia oraz przejazdów busem (na trasie Warszawa – odwiedzane miejscowości – Warszawa).

Warunki udziału:

Uczestnicy i uczestniczki zobowiązani są do:

  • udziału w obowiązkowym spotkaniu przygotowawczym w piątek 7 czerwca w godz. 17.00-19.30 w siedzibie Stowarzyszenia (budynek Instytutu Kultury Polskiej UW, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, sala 10, II piętro),
  • udziału w całym programie wyjazdu 14-16.06 (we wszystkich spotkaniach oraz wspólnych posiłkach).

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na załączonym formularzu do 26 maja na adres: katedrakultury@gmail.com z dopiskiem „OBJAZD MIKROREGIONY”. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 27 maja.

Wyjazd realizowany w ramach projektu „Objazd jako forma kształcenia kadr kultury”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących Funduszu Promocji Kultury.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
26 maja 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
W zeszły piątek, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
Dziś, 23:59
Miejsce:
Mazowsze
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.