Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

VI Kongres Ruchów Miejskich 22 - 23 czerwca 2019

Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Cała Polska
W sobotę, 10:00
22 czerwca 2019, 10:00 - 23 czerwca 2019, 16:00
Płatne

Zapraszamy na VI Kongres Ruchów Miejskich w Ostródzie i Iławie w dniach 22-23.06.2019 r pod hasłem MIASTA MAŁE, ŚREDNIE I DUŻE. Kongres jest idealnym miejscem spotkań dla miejskich aktywistów i aktywistek, lokalnych społeczników, samorządowców i wszystkich zaangażowanych mieszkańców i mieszkanek, którym losy ich miast leżą na sercu. 

Tematem wiodącym VI Kongresu będą problemy i potrzeby średnich i małych miast. Rozwój naszego kraju jest obecnie skoncentrowany głównie w dużych metropoliach, gdzie standard życia jest bardzo bliski standardom krajów Zachodu. Nie przekłada się to na rozwoju prowincji, a obszarem zapaści są małe i średnie miasta. A przecież tu też toczy się życie! Dopiero na przestrzeni ostatniego roku zaczęto mówić o tym głośniej w dyskursie publicznym.

VI KRM pod hasłem: MIASTA MAŁE, ŚREDNIE I DUŻE, nie mogliśmy zorganizować inaczej, niż właśnie w mniejszych miastach. Tym razem zapraszamy do Ostródy i Iławy!
Nie chcemy budować i utrwalać podziałów na metropolie i resztę kraju, chcemy poszukać tego co łączy miasta różnej wielkości. Ruchy miejskie działają zarówno w dużych, jak i w mniejszych ośrodkach miejskich. Wspólnie szukać rozwiązań wobec stojących przed nami wyzwań.

VI Kongres Ruchów Miejskich poświęcony małym i średnim miastom to właśnie miejsce gdzie głos mogą zabrać aktywiści i ruchy miejskie z mniejszych ośrodków, gdzie mogą przedstawić specyficzne dla małych i średnich miast problemy i wyzwania rozwojowe, ale też podzielić się dobrymi praktykami i skutecznymi rozwiązaniami.
Pamiętajmy, że to ruchy miejskie sprawiły, że w Polsce na serio politycy zaczęli mówić o miejskiej polityce. Teraz, przed wyborami parlamentarnymi nadszedł czas, aby politycy zaczęli serio mówić o zrównoważonym rozwoju całego kraju i sposobach na przeciwdziałanie zapaści małych i średnich miast. Zbliżający się Kongres może więc stać się ważnym i ciekawym miejscem debaty o Polsce lokalnej.

W Kongresie uczestniczą eksperci z różnych dziedzin – architekci, planiści, transportowcy, ekolodzy, historycy, socjologowie, prawnicy, nierzadko wykładowcy akademiccy i nie bojący się śmiałych decyzji urzędnicy samorządowi. Bogaty program wydarzenia dotyka wielu ważnych dla miasta kwestii. Od wykluczenia transportowego, starzenia się małych i średnich miast, odpływu z nich ludzi młodych, po pozorność działań partypacyjnych władz miejskich. Nie zabraknie też praktycznych warsztatów poświęconych projektowaniu przestrzeni dla mieszkańców, ekologii społecznej małego i średniego miasta czy prowadzeniu kampanii społecznych.

Cały program wydarzenia dostępny jest na stronie: kongresruchowmiejskich.pl/vi-krm.

Rejestracja uczestników trwa do 18 czerwca! Szczegóły na stronie: kongresruchowmiejskich.pl/vi-krm/rejestracja
Opłata konferencyjna wynosi:

  • Udział w dniach 22-23 czerwca 2019: 70,00 PLN
  • Bilet Mieszkańca / Mieszkanki : 10,00 PLN

Organizatorem VI KRM jest Związek Stowarzyszeń Kongres Ruchów Miejskich, we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Możliwych RzeczJasna z Ostródy.
A całe wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji Batorego, Powiatu Ostródzkiego i Miasta Iława.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Początek wydarzenia:
W sobotę, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
23 czerwca 2019, 16:00
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.