Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Jak w prawidłowy sposób zorganizować i przeprowadzić w gminie wybory parlamentarne w 2019 roku?!

Reklama
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze
Żurawia 43, Warszawa, Polska, Lokalizacja 300 metrów od Metra Centrum.
za 2 miesiące
13 września 2019, 10:00
Płatne

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze zaprasza na szkolenie "Jak w prawidłowy sposób zorganizować i przeprowadzić w gminie wybory parlamentarne w 2019 roku?!". Szkolenie odbędzie się 13 września 2019 r. w Warszawie. Udział w zajęciach jest odpłatny.

Reklama

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze zaprasza na szkolenie:

Jak w prawidłowy sposób zorganizować i przeprowadzić w gminie wybory parlamentarne w 2019 roku?!
Data: 13 września 2019, 10:00 - 15:00

Miejsce: Warszawa, ul. Żurawia 43

Cena: 321,30 zł*

dotyczy szkoleń od 1 do 18 września 2019 r.

Cele: Przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego do należytej organizacji i przeprowadzenia wyborów do Sejmu i Senatu RP w 2019 roku. Analiza głównych zmian legislacyjnych dotyczących organizacji i przebiegu wyborów do Sejmu i Senatu RP w 2019 roku oraz różnic zachodzących pomiędzy tegorocznymi wyborami, a wyborami z 2015 roku.

Korzyści: Zdobycie wiedzy dotyczącej najnowszych zmian w prawie wyborczym dotyczących wyborów w 2019 roku. Zdobycie wiedzy niezbędnej do prawidłowej organizacji i przeprowadzenia wyborów do Sejmu i Senatu RP w 2019 roku. Przygotowanie gminy do przeprowadzenia tegorocznych wyborów parlamentarnych

Adresaci: Pracownicy jednostek samorządu terytorialnego (przede wszystkim gminy), pracownicy wydziałów organizacyjnych, sekretarze, radni, a także wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast. Szkolenie kierowane jest również do podmiotów uczestniczących w pracach organów wyborczych, administracji wyborczej (urzędników wyborczych, członków komisji), a także do wszystkich innych osób zainteresowanych uzyskaniem wiedzy z zakresu prawa wyborczego.

Prowadzący: Adwokat, doktor nauk prawnych, praktyk (członek powiatowej komisji wyborczej, uczestnik międzynarodowej misji obserwacyjnej). Autor licznych artykułów naukowych z zakresu prawa wyborczego, prelegent na ponad pięćdziesięciu konferencjach naukowych.

Program:

  1. Główne zmiany legislacyjne w obrębie wyborów do Sejmu i Senatu RP w 2019 roku.

  2. Zadania zlecone gminy związane z organizacją oraz przebiegiem wyborów w świetle regulacji obowiązujących w 2019 roku.

  3. Przygotowanie oraz wyposażenie lokali wyborczych w wyborach w 2019 roku.

  4. Prowadzenie agitacji wyborczej w przestrzeni publicznej samorządu terytorialnego – analiza regulacji oraz omówienie głównych problemów.

  5. Dokumentacja wyborcza – zadania i obowiązki gminy w ramach wyborów w 2019 roku.

  6. Współpraca jednostek samorządu terytorialnego z organami wyborczymi oraz administracją wyborczą.

  7. Głosowanie przy użyciu tzw. alternatywnych metod wyborczych - zadania i obowiązki gminy.

  8. Odpowiedzialność pracowników gminy oraz władz samorządowych za nieprawidłowości w organizacji wyborów.

Materiały szkoleniowe: Wyciąg najważniejszych przepisów dotyczących organizacji i przebiegu wyborów, projekty pism związanych z organizacją wyborów w 2019 roku

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Termin rejestracji:
4 września 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
13 września 2019, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
13 września 2019, 15:00
Miejsce:
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze
Żurawia 43, Warszawa, Polska
Lokalizacja 300 metrów od Metra Centrum.
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.