Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Reklama
Cała Polska
26 lipca 2019, 00:00
26 lipca 2019, 00:00 - 23 sierpnia 2019, 23:59
Bezpłatne

Działasz w organizacji pozarządowej? Interesuje Cię śledzenie jak powstaje prawo w Polsce i w Unii Europejskiej? Chciał(a)byś podnieść swoją wiedzę i kompetencje w zakresie wpływania na działania władz publicznych? Zgłoś sie do Akademii Monitoringu Prawa!

Reklama

🔸Działasz w organizacji pozarządowej?
🔸Interesuje Cię śledzenie jak powstaje prawo w Polsce i w Unii Europejskiej?
🔸Chciał(a)byś podnieść swoją wiedzę i kompetencje w zakresie wpływania na działania władz publicznych?
👉Jeśli tak, zgłoś się do Akademii Monitoringu Prawa!

Pierwsza edycja Akademii, prowadzonej przez Fundację ePaństwo oraz INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa, odbędzie w trakcie dwóch weekendowych sesji 27-29 września oraz 15-17 listopada 2019 r.

Akademia Monitoringu Prawa to intensywny kurs przeznaczony dla działaczy i działaczek organizacji pozarządowych, które prowadzą lub mają zamiar prowadzić działania strażnicze.

Zajęcia na Akademii prowadzą osoby, które od wielu lat zajmują się, w różnych rolach, udziałem w procesie legislacyjnym, działaniami rzeczniczymi i monitorowaniem tworzenia prawa w Polsce i Unii Europejskiej. Nad całością procesu szkoleniowego będą czuwać Krzysztof Izdebski z Fundacji ePaństwo oraz Grzegorz Wiaderek z INPRIS.

Podczas prowadzonych w formie warsztatów zajęć przedstawimy nowatorską, adresowaną do organizacji społecznych metodologię oceny skutków przepisów prawa, udostępnimy i omówimy narzędzie technologiczne służące do budowania wiedzy statystycznej o zjawiskach społeczno-politycznych oraz podzielimy się doświadczeniem z pracy w obszarze legislacji, w tym w szczególności w ewaluacji i monitoringu funkcjonowania konkretnych ustaw. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in:

  1. Hierarchia aktów prawnych w Polsce – omówienie

  2. Dostęp do informacji publicznej

  3. Lobbing i rzecznictwo

  4. Proces legislacyjny w Polsce – omówienie

  5. Narzędzia i metody monitorowania i ewaluacji prawa

  6. System konsultacji publicznych

Zapewniamy zwrot kosztów podróży z i do ośrodka szkoleniowego, zakwaterowanie oraz posiłki na czas trwania Akademii. W przypadku gdy warunkiem uczestnictwa jest potrzeba opieki nad dzieckiem, w trakcie prowadzonych zajęć organizatorzy zapewnią dla dziecka i jego opiekunki/opiekuna możliwość przebywania w miejscu szkolenia.

Zgłoszenia za pośrednictwem FORMULARZA przyjmujemy do 23 sierpnia 2019 r. Wyniki rekrutacji ogłosimy 31 sierpnia 2019 r.

Pytania dotyczące szkoleń proszę przekazywać na adres krzysztof.izdebski@epf.org.pl

Szkolenie zorganizowane jest w ramach projektu Obywatelska Analiza Prawa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
23 sierpnia 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
26 lipca 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
W piątek, 23:59
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.