Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Zostań doradczynią/doradcą obywatelskim. Ruszył nabór na szkolenie z poradnictwa obywatelskiego

Reklama
Centrum Kreatywności Targowa
Targowa 56, Warszawa, Polska
6 września 2019, 09:00
6 września 2019, 09:00 - 29 września 2019, 23:59
Płatne

Naucz się pomagać w taki sposób, aby wspierać samodzielność osób w kryzysowych sytuacjach. Poznaj metodę pracy doradczej praktykowaną od ponad 20 lat w organizacjach społecznych tworzących Związek Biur Porad Obywatelskich. Odbądź 70-godzinne szkolenie, przystąp do egzaminu, uzyskaj zaświadczenie zgodne z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Zajęcia w Warszawie, od 6 września.

ZBPO - Szkolenie z poradnictwa obywatelskiego

Autor/źródło: Beata Kwiatkowska

Reklama

Zapraszamy do Warszawy na szkolenie z zakresu poradnictwa obywatelskiego. Szkolenie trwa 70 godzin i kończy się oceną wiedzy i umiejętności. Pozytywna ocena jest podstawą do wystawienia przez ZBPO odpowiedniego zaświadczenia, zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

PROGRAM

Szkolenie obejmuje 15 godzin zajęć z metodyki pracy doradcy, 20 godzin zajęć dotyczących zagadnień związanych z poradnictwem dla osób zadłużonych oraz 35 godzin szkolenia merytorycznego obejmującego poradnictwo z zakresu: zabezpieczenia społecznego, spraw mieszkaniowych, dziedziczenia, własności, prawa pracy, spraw rodzinnych, postępowania cywilnego, karnego i administracyjnego. Szczegółowe informacje na temat szkoleń i egzaminów oraz zasad uzyskiwania zaświadczeń potwierdzających wiedzę i umiejętności w zakresie świadczenia poradnictwa obywatelskiego oraz szkoleń i egzaminów przedstawimy w programie i regulaminie.

TERMIN I MIEJSCE

Zajęcia prowadzone będą według następującego harmonogramu:

  • 6.09.19 (piątek) – 8.09.19 (niedziela) oraz
  • 13.09.19 (piątek) - 15.09.19 (niedziela) i
  • 27.09.19 (piątek) - 29.06.2019 (niedziela)

Szkolenie będzie trwało 10 godzin dziennie, w tym 1 godzina przerwy. W piątki zaczynamy o godz. 10, a w pozostałe dni od godziny 9.

Adres: Warszawa ul. Targowa 56 (Centrum Kreatywności Targowa)

CENA SZKOLENIA I EGZAMINU

Koszt szkolenia i egzaminu wynosi 3.999 zł.

ZAPISY

Zapisy odbywają się przez formularz dostępny na stronie https://zbpo.bookero.pl.

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: e-mail – szkolenia@zbpo.org.pl, telefon – 22 118 92 92 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-16:00)

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach z zakresu świadczenia poradnictwa obywatelskiego i egzaminach potwierdzających posiadanie wiedzy i umiejętności w zakresie świadczenia poradnictwa obywatelskiego.


Związek Biur Porad Obywatelskich jest ogólnopolskim stowarzyszeniem niezależnych organizacji społecznych założonym w 1998 roku w celu wspomagania rozwoju sieci Biur Porad Obywatelskich i poradnictwa obywatelskiego. Od początku działalności dba o zapewnienie bezpłatnej pomocy poradniczej wszystkim potrzebującym. Na przestrzeni 21 lat działalności Biura Porad Obywatelskich zrzeszone w Związku udzieliły ponad 500 000 porad w zakresie m.in. spraw mieszkaniowych, rodzinnych, długowych, własności, zatrudnienia, świadczeń społecznych i wielu innych. Związek jest członkiem Citizens Advice International – międzynarodowej organizacji reprezentującej krajowe sieci biur porad obywatelskich połączonych wspólnymi zasadami i standardami świadczenia usług dla obywateli.

Od 2018 roku Związek Biur Porad Obywatelskich - na podstawie decyzji Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 sierpnia 2018 r. - ma uprawnienia do prowadzenia szkoleń i kursów doszkalających z zakresu świadczenia poradnictwa obywatelskiego oraz do wydawania zaświadczeń potwierdzających posiadanie wiedzy i umiejętności w tym zakresie.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Początek wydarzenia:
6 września 2019, 09:00
Zakończenie wydarzenia:
29 września 2019, 23:59
Miejsce:
Centrum Kreatywności Targowa
Targowa 56, Warszawa, Polska
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.