Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Załóżmy razem przedsiębiorstwo społeczne! Korzyści, uwarunkowania i ryzyko prowadzenia PS

Reklama
Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej
Katowice, ul. Warszawska 28a/2
W poniedziałek, 10:30 - 15:30
25 listopada 2019
Bezpłatne

1. Co to jest przedsiębiorstwo społeczne? 2. Co warto wiedzieć? Najważniejsze uwarunkowania prowadzenia PS 3. Po co to komu? Najważniejsze korzyści za założenia PS dla różnych grup potencjalnych założycieli 4. Co się może stać, czyli ryzyko w prowadzeniu przedsiębiorstwa społecznego 5. Jak zweryfikować swój pomysł na biznes społeczny? 6. Specyficzne uwarunkowania różnych form prawnych PS

Reklama

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty/szkolenie osoby zainteresowane powołaniem/prowadzeniem przedsiębiorstwa społecznego, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego, kościelnych osób prawnych, osób defaworyzowanych np. bezrobotnych czy niepełnosprawnych.

Warsztaty/szkolenie skierowane jest do organizacji działających i osób zamieszkałych na obszarze miast: Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego.

Prowadzący: Waldemar Żbik - pełni funkcję doradcy kluczowego w OWES SWR, związany z przedsiębiorczością społeczną od 2006 r., przez kilka lat prowadził przedsiębiorstwo społeczne w formie spółdzielni socjalnej, klientom OWES pomaga dobrać odpowiednią formę prawną oraz pracuje nad modelem biznesowym i biznes planem przedsiębiorstwa społecznego, swoich doświadczeniem w zakresie spółdzielczości socjalnej dzieli się przez bloga https://spoldzielniasocjalnawpraktyce.pl.

Realizacja warsztatów/szkolenia odbywa się w ramach projektu OWES SWR, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Warunkiem udziału w warsztatach/szkoleniu jest:
• przesłanie zgłoszenia za pomocą elektronicznego formularza link jak niżej,
• dostarczenie przed szkoleniem oryginałów wypełnionych i podpisanych dokumentów uczestnika warsztatów oraz podmiotu zgłaszającego uczestnika z podpisami osób reprezentujących (warunek konieczny).

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem www.swr.pl/owes lub po kliknięciu tutaj.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
24 listopada 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
W poniedziałek, 10:30
Zakończenie wydarzenia:
W poniedziałek, 15:30
Miejsce:
Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej
Katowice, ul. Warszawska 28a/2
Organizator:
Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.