Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama
Centrum PISOP
Leszno, Polska, pl. Jana Metziga 26/6
Jutro, 16:00 - 18:00
16 września 2019
Bezpłatne

Lubisz działać społecznie? Podejmujesz różne inicjatywy i masz głowę pełną pomysłów? Chcesz to przekuć w realne działania? Załóż organizację pozarządową i działaj bez ograniczeń! Nie wiesz od czego zacząć? Nic prostszego! Przyjdź na warsztaty ABC zakładania organizacji pozarządowej, podczas których doświadczeni eksperci pomogą Ci stawiać pierwsze kroki w sektorze pozarządowym.

Reklama

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących tworzenia, rejestracji i prowadzenia fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych, spółdzielni socjalnych i spółek non profit, aby skutecznie działać w trzecim sektorze.

Podczas szkolenia dowiesz się jaka forma prawna będzie najbardziej odpowiednia do profilu prowadzonej działalności. Poznasz aspekty formalno-prawne prowadzenia organizacji pozarządowej, dowiesz się m.in. czym jest statut organizacji i jak go stworzyć, jakie formalności należy dopełnić w Krajowym Rejestrze Sądowym, kiedy należy udać się do notariusza oraz jak założyć konto bankowe.

W programie szkolenia:

  • różnice pomiędzy stowarzyszeniem, a fundacją, klubem sportowym, spółdzielnią socjalną – którą formę wybrać?
  • jak krok po kroku założyć stowarzyszenie, fundację, klub sportowy lub spółdzielnię socjalną?
  • co powinien zawierać i do czego jest potrzebny statut organizacji?
  • co warto przemyśleć, zanim założymy organizację pozarządową?

Dlaczego warto wziąć udział?
Program szkoleniowy pozwoli uczestnikom rozwinąć praktyczne kompetencje, m.in.: poznać specyfikację różnych form prawnych organizacji pozarządowych i możliwości jakie każda z nich daje; zwiększyć znajomość prawnych aspektów działalności organizacji; przedyskutować swoje pomysły; poznać dobre praktyki; świadomie zaplanować pierwsze kroki do rejestracji organizacji.

Dla kogo jest szkolenie?
Do udziału w szkoleniu zapraszamy: przedstawicieli grup nieformalnych chcących się sformalizować (lub będących w procesie formalizacji); osoby zainteresowane powołaniem organizacji pozarządowej; osoby zamieszkujące, uczące się lub pracujące na terenie miasta Leszna.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a poprowadzi je doradca z Centrum PISOP.

Zapisy przyjmowane są drogą mailową na adres ngo@leszno.pl oraz mikolaj.kostaniak@pisop.org.pl

Data: 16 września 2019 (poniedziałek)
Czas: godz. 16:00-18:00
Miejsce: Biuro Centrum PISOP, pl. Jana Metziga 26/6, 64-100 Leszno

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
Jutro, 16:00
Zakończenie wydarzenia:
Jutro, 18:00
Miejsce:
Centrum PISOP
Leszno, Polska
pl. Jana Metziga 26/6
Organizator:
Miasto Leszno
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.