Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Cała Polska
W sobotę, 10:00
21 września 2019, 10:00 - 22 września 2019, 15:00
Płatne

Zapraszamy na warsztaty w nurcie experiential education w naturze. Rozwojowy outdoor; niski park linowy, gry i ćwiczenia w terenie, gumizela, active reviewing. Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przeżyć Jeśli pracujesz z grupami i chcesz z procesem edukacyjnym wyjść poza sale szkolne lub warsztatowe, a szukasz inspiracji – to ten warsztat jest dla Ciebie.

Autor/źródło: Kuba Garbarkiewicz

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję warsztatów pedagogiki przygody „Adventus”.

Zgłoszenia: https://evenea.pl/event/adventus13/

Gdzie?
Popowo k. Warszawy

Kiedy?
21-22 września 2019

Dla kogo?

Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przeżyć oraz osoby zainteresowane wolontariatem w naszej fundacji.

Jeśli pracujesz z grupami i chcesz z procesem edukacyjnym wyjść poza sale szkolne lub warsztatowe, a szukasz inspiracji – to ten warsztat jest dla Ciebie.

W programie

 • Osobiste doświadczenie pedagogiki przygody
 • Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
 • Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i w gumizeli
 • Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody
 • Metody omawiania oraz podsumowania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych
 • Metody inspirowane edukacją przyrodniczą
 • Podsumowywanie ćwiczeń będące przyczynkiem do refleksji i rozwoju osobistego

Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, „naładowania baterii”, własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik.

Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.

W tej edycji proponujemy Wam aż 4 rodzaje opłaty za wydarzenie (w tym wyżywienie i nocleg):

 • Bilet „edu” erly birds 440 zł (dla ngo, placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów, przy zgłoszeniu i wpłacie do 31.08)
 • Bilet „edu” lazy birds 460 zł (po 31.08)
 • Bilet „mecenas” early birds 460 zł lub więcej (dla firm, jednostek komercyjnych, osób, które mogą wesprzeć działania fundacji; przy zgłoszeniu i wpłacie do 31.08)
 • Bilet „mecenas” lazy birds 480 zł

Cena obejmuje: materiały teoretyczne w formie cyfrowej przed i po warsztacie, wyżywienie przez cały czas trwania warsztatu, kawa & herbata, zaświadczenie o udziale w warsztatach, nocleg

Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie.

Dodatkowy bonus: uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.

Trenerki i trenerzy:

Warsztat poprowadzą: Aga, Justyna i Kuba.

Aga Leśny – inspiratorka Pracowni Nauki i Przygody. Doświadczona trenerka outdoor education & experiential learning, która pedagogikę przygody stosuje w praktyce w edukacji formalnej i nieformalnej. Członkini międzynarodowych społeczności experiential education, prowadząca warsztaty i kursy train-the-trainers na poziomie europejskim. Autorka licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych poświęconych pedagogice przygody. Pasjonatka gier i zabaw z gumizelą.

Uwielbia inspirować do rozwoju i z pasją „zarażać” nowe osoby pedagogiką przygody. Jest założycielką największego fanpage’a poświęconego pedagogice przygody w Polsce.

Justyna Schimanda – Do zespołu dołączyła w 2018 roku i zagościła w nim na dobre. Jest psycholożką oraz trenrką, a przy tym niezwykle sprawną organizatorką. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z przedstawicielami wielu branż od klienta biznesowego poprzez instytucje edukacyjne. Pedagogikę przygody poznaje przede wszystkim na sobie, eksperymentując z różnymi jej formami.

Kiedy Aga się zamyśla – Justyna działa i to sprawia, że wspólnie są niezwykle ciekawym duetem trenerskim!

Kuba Gabarkiewicz – wolontariusz Pracowni Nauki i Przygody od połowy 2017 roku. Na codzień spędza wiele godzin przed ekranem komputera działając w obszarach związanych z animacją komputerową, reklamą oraz promocją. Żeby złapać balans – ucieka w naturę; rower, żagle, wędrówki. Jest wytrawnym i uważnym obserwatorem.

Informacje organizacyjne

– minimalna grupa warsztatowa to 10 osób. W przypadku niedostatecznej liczby zapisanych uczestników, warsztat zostanie odwołany lub przełożony na inny termin;

– warsztat odbędzie się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowy Caritas, Popowo-Letnisko, al. Centralna 6, 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock – Wyszków). Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3 osobowych z łazienkami. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia wegetariańskiego. Na terenie obiektu znajduje się kącik kuchenny, w którym można przygotować sobie ulubioną kawę/herbatę. Uwaga! Na miejscu jest bardzo ograniczony dostęp do wi-fi i sygnału sieci komórkowej więc pracę zdalną lepiej zostawcie w domu :) Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce lub chcesz nocować dzień wcześniej/później w ośrodku – skontaktuj się z nami! Pomożemy :)

– co należy zabrać: ubranie umożliwiające zajęcia w terenie w każdych warunkach atmosferycznych :), buty na twardej podeszwie, kubek, ulubioną herbatę/kawę, zdrową przegryzkę.

– zaczynamy w sobotę o godzinie 10:00, kończymy w niedzielę o godzinie 15:00.

Zdjęcia i relacje z poprzednich edycji: >>>

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Początek wydarzenia:
W sobotę, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
22 września 2019, 15:00
Miejsce:
Popowo
Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy Caritas Popowo-Letnisko, al. Centralna 6 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock - Wyszków)
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.