Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szkolenie we Wrocławiu: ABC aktywności lokalnej [patronat ngo.pl]

Reklama
Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 ul. Legnicka 65, Wrocław
Wrocław, Polska
za 10 dni
25 września 2019, 10:00
Bezpłatne

Jeśli chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin, ale nie wiesz, jak zrealizować te pomysły – przyjdź na szkolenie akcji Masz Głos. Jeśli masz inny własny pomysł – zapraszamy! Powiemy Ci, jak nawiązać współpracę z lokalnym środowiskiem, z samorządem.

Reklama

Szkolenie składa się z dwóch części:

  • moduł 1: Jak zacząć działać lokalnie? Jak może pomóc Ci w tym akcja Masz Głos?

W części 1. omówimy, jak w ogóle zacząć działać lokalnie, w jaki sposób zabrać się do tego – przećwiczymy pierwsze kroki budowania wsparcia dla swoich pomysłów, określania potencjału najbliższego otoczenia. Przedstawimy też, jakie wsparcie zaangażowanym lokalnie daje udział w akcji Masz Głos.

Moduł 1. rozpoczyna się o 10.00

  • moduł 2: Sposoby na współdziałanie mieszkańców z władzą samorządową

W części 2. omówimy narzędzia, które służą realizowaniu pomysłów na zmiany w najbliższym otoczeniu i są powszechnie dostępne mieszkankom oraz mieszkańcom. Przyjrzymy się budżetowi obywatelskiemu, inicjatywie lokalnej, inicjatywnie uchwałodawczej, petycji, wnioskom, prawu do informacji publicznej, konsultacjom społecznym, a przede wszystkim – możliwości ich wykorzystania w działaniach na rzecz swojego najbliższego otoczenia.

Moduł 2. rozpoczyna się o 11.45

Szkolenie prowadzi Grzegorz Wójkowski – absolwent socjologii Uniwersytetu Śląskiego, Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka; Szkoły Trenerów STOP i Programu Liderzy PAWF Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności; prezes zarządu Stowarzyszenia Bona Fides; członek Rady Programowej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego; współtwórca wielu narzędzi do prowadzenia monitoringu (m.in. Biuletynów Informacji Publicznej w JST, Biuletynów Informacji Publicznej sądów i prokuratur i in.), autor ponad 20 publikacji dotyczących prawa do informacji publicznej oraz partycypacji obywatelskiej.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wypełnij formularz zgłoszeniowy

Podstawowe zasady udziału w szkoleniu:

  • udział jest bezpłatny, zapewniamy bezpłatne materiały edukacyjne;
  • liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
  • wypełnienie formularza zgłoszeniowego (kliknij wyżej w formularz zgłoszeniowy) jest równoznaczne z zadeklarowaniem obecności na spotkaniu.
Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
25 września 2019, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
25 września 2019, 16:00
Miejsce:
Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 ul. Legnicka 65, Wrocław
Wrocław, Polska
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.