Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szkolenie w Białymstoku: ABC aktywności lokalnej [patronat ngo.pl]

Reklama
Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 (sala konferencyjna), Białystok
Białystok, Polska
za 13 dni
28 września 2019, 10:00
Bezpłatne

Jeśli chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin, ale nie wiesz, jak zrealizować te pomysły – przyjdź na szkolenie akcji Masz Głos. Jeśli masz inny własny pomysł – zapraszamy! Powiemy Ci, jak nawiązać współpracę z lokalnym środowiskiem, z samorządem.

Reklama

Szkolenie składa się z dwóch części:

  • moduł 1: Jak zacząć działać lokalnie? Jak może pomóc Ci w tym akcja Masz Głos?

W części 1. omówimy, jak w ogóle zacząć działać lokalnie, w jaki sposób zabrać się do tego – przećwiczymy pierwsze kroki budowania wsparcia dla swoich pomysłów, określania potencjału najbliższego otoczenia. Przedstawimy też, jakie wsparcie zaangażowanym lokalnie daje udział w akcji Masz Głos.

Moduł 1. rozpoczyna się o 10.00

  • moduł 2: Od potrzeby do działania!

W części 2. nauczymy robienia lokalnej diagnozy potrzeb, kreatywnego wymyślania pomysłów na działania w oparciu o metodę Design Thinking. Uczestnicy poznają też narzędzia, jakie mogą wykorzystać w swoich lokalnych akcjach (np. inicjatywa lokalna, obywatelska inicjatywa uchwałodawcza)

Moduł 2. rozpoczyna się o 12.00

Szkolenie prowadzi Katarzyna Sztop-Rutkowska – pracownik naukowy Instytutu Socjologii na Uniwersytecie w Białymstoku, absolwentka Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prezeska Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab” . Zajmuje się partycypacją społeczną i nowymi technologiami. Od lat szkoli i prowadzi warsztaty. Ostatnio wprowadzała Design Thinking do konsultacji społecznych.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wypełnij formularz zgłoszeniowy

Podstawowe zasady udziału w szkoleniu:

  • udział jest bezpłatny, zapewniamy bezpłatne materiały edukacyjne;
  • liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
  • wypełnienie formularza zgłoszeniowego (kliknij wyżej formularz zgłoszeniowy) jest równoznaczne z zadeklarowaniem obecności na spotkaniu.
Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
28 września 2019, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
28 września 2019, 16:00
Miejsce:
Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 (sala konferencyjna), Białystok
Białystok, Polska
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.