Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama
Pałac Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro)
Warszawa, Polska
Jutro, 09:00 - 16:00
16 września 2019
Bezpłatne

Przed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji w poniedziałek, 16 września, w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się konferencja „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”. Trwa rejestracja uczestników.

Reklama

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu tradycyjnie odbywa się od 16 do 22 września. Jego podstawowym celem jest promocja ekologicznych form podróżowania, a najbardziej znanym elementem jest przypadający na 22 września „Dzień bez samochodu”. Tydzień ten tradycyjnie wypełniony jest działaniami, które popularyzują korzystanie z komunikacji miejskiej, roweru czy poruszanie się pieszo. Korzyści jakie płyną z korzystania ze zrównoważonego transportu to m.in. oszczędność czasu, poprawa bezpieczeństwa na drogach, a także jakości powierza, jak również możliwość tworzenia przyjaznej przestrzeni miejskiej dostępnej dla wszystkich.

Działaniom promocyjnym i edukacyjnym towarzyszą także wydarzenia popularnonaukowe. Jednym z nich jest konferencja „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”, która odbędzie się w poniedziałek, 16 września, w Pałacu Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro). W wydarzeniu organizowanym przez m.st. Warszawę wezmą udział zarówno naukowcy, eksperci, jak i praktycy. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Zapisy za pośrednictwem formularza elektronicznego trwają do środy, 11 września, do końca dnia.

Prezentacje będą przedstawiane w trzech blokach i dotyczyć będą zagadnień zrównoważonego transportu, rewitalizacji miast, uspokajania ruchu oraz zwiększania dostępności przestrzeni miejskiej. Oprócz przedstawicieli Warszawy, wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele magistratów z Łodzi i Sopotu, a także Politechniki Krakowskiej. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.00, a prezentacje i panele dyskusyjne planowane są w godz. 10.00-16.00. Ze szczegółowym planem konferencji można zapoznać się tutaj.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
11 września 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
Jutro, 09:00
Zakończenie wydarzenia:
Jutro, 16:00
Miejsce:
Pałac Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro)
Warszawa, Polska
Organizator:
Urząd m.st. Warszawy
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.