Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama
Cała Polska
za miesiąc
16 października 2019, 12:00
Bezpłatne

16 października - w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie podejmie próbę bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Do udziału w wydarzeniu już zgłosiło się 205 instytucji.

Autor/źródło: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Reklama

Za nieco ponad miesiąc, 16 października, w samo południe, Fundacja WOŚP już po raz siódmy podejmie próbę bicia rekordu w pierwszej pomocy. Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, obchodzonego od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.

Rok temu w próbie bicia rekordu uczestniczyło 116 342 uczestników z 1142 instytucji z całego kraju. W tym roku, na niespełna tydzień po starcie przyjmowania zgłoszeń, mamy już zgłoszonych 26 197 osób z 205 instytucji. Do akcji dołączyć można aż do 16 października.

W wydarzeniu udział wziąć może każda instytucja i placówka, która posiada dostęp do fantomu. Jedną z najliczniejszych grup uczestników rokrocznie stanowią uczniowie placówek biorących udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program ten, prowadzony przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku, dedykowany jest uczniom klas I-III szkół podstawowych i ma na celu zapoznanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tej inicjatywie blisko 3 mln dzieci poznały zasady pierwszej pomocy!

O tym, jak wziąć udział w akcji bicia rekordu, przeczytać można na tej stronie.

Lista placówek i instytucji, które zgłosiły się do udziału w akcji dostępna jest tutaj.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
16 października 2019, 12:00
Zakończenie wydarzenia:
16 października 2019, 23:59
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.