Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Program szkoleniowy Błękitno-zielona infrastruktura dla adaptacji miast do zmian klimatu

Reklama
Cała Polska
W zeszłą niedzielę, 22:00
13 października 2019, 22:00 - 21 lutego 2020, 20:59
Bezpłatne

Ruszyły zapisy do udziału w bezpłatnym programie szkoleniowym, przygotowanym przez Fundację Sendzimira we współpracy z Ecologic Institute w ramach projektu Climate NBS Polska – przeciwdziałanie zmianom klimatu. Zgłoszenia przyjmowane do dnia 12 października 2019 r.

Reklama

Do kogo skierowane jest to szkolenie?

Program przeznaczony jest dla urzędników miejskich, pracowników samorządowych, planistów i architektów krajobrazu i innych osób faktycznie zaangażowanych w zarządzanie zielenią, gospodarowanie wodami opadowymi i rozwój błękitno zielonej-infrastruktury w miastach.

Jaka jest struktura programu szkoleniowego?

Program składać się będzie z dwóch etapów: szkolenia e-learningowego oraz stacjonarnego.

Etap 1: szkolenie online

Szkolenie on-line dostępne będzie na platformie Fundacji Sendzimira w terminie 14.10-24.11.2019 i składać się będzie z trzech modułów tematycznych:

  • Moduł 1. Błękitno zielona infrastruktura jako narzędzie adaptacji miast do zmian klimatu – wprowadzenie.
  • Moduł 2. Dobór i projektowanie elementów błękitno-zielonej infrastruktury.
  • Moduł 3. Polityki i zachęty wspierających wdrażanie NBS w miastach.

Etap 2: szkolenia stacjonarne – dwie ścieżki tematyczne do wyboru

Szkolenie dot. narzędzi strategicznych wdrażania błękitno zielonej infrastruktury do miast (28-29 listopada 2019 w Warszawie lub 23-24 stycznia 2020 w Krakowie)

  • Obejmuje zagadnienia dotyczące narzędzi strategicznych i proceduralnych sprzyjających rozwojowi błękitno-zielonej infrastruktury możliwych do wdrożenia w polskich miastach.
  • W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z zakresem dokumentów i możliwościami uwzględniania w nich rozwiązań błękitno-zielonej infrastruktury oraz przydatnymi narzędziami, takimi jak instrumenty planistyczne i finansowe, a także inne narzędzia wspierające.
  • Szkolenie jest skierowane przede wszystkim do urzędników miejskich, odpowiedzialnych za tworzenie i wdrażanie dokumentów strategicznych, programów operacyjnych i procedur służących wdrażaniu rozwiązań zrównoważonych w miastach.

Warsztaty projektowania rozwiązań opartych na przyrodzie (NBS) w miastach (2-6 grudnia 2019 w Warszawie i 17-21 lutego 2020 w Krakowie)

  • Obejmują zagadnienia z zakresu projektowania elementów błękitno-zielonej infrastruktury oraz ich wykorzystania w odniesieniu do konkretnych problemów występujących w miastach.
  • W trakcie szkolenia uczestnicy uzyskają informacje o zasadach i parametrach stosowanych w tego typu projektach, a także przejdą przez proces projektowy oparty na konkretnym przykładzie z danego miasta.
  • Warsztat jest skierowany przede wszystkim do architektów krajobrazu, projektantów branży drogowej, inżynierii sanitarnej oraz architektów i urbanistów. Służy on poszerzeniu wiedzy i warsztatu projektowego o rozwiązania oparte na przyrodzie, łączące w sobie aspekty techniczne i przyrodnicze.

Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz online najpóźniej do 12 października 2019 r., wszystkie osoby, które zgłoszą się do udziału w tym programie szkoleniowym będą mogły wziąć udział w części online. Wyniki rekrutacji do części stacjonarnej zostaną ogłoszone po zakończeniu części e-learningowej. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wypełnienie formularza nie jest równoważne z przyjęciem do udziału w drugim etapie programu.

Więcej informacji na temat szkolenia można uzyskać na stronie internetowej: https://sendzimir.org.pl/projekty/projekt-climate-nbs-polska/program-szkoleniowy-blekitno-zielona-infrastruktura/

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
12 października 2019, 21:59
Początek wydarzenia:
W zeszłą niedzielę, 22:00
Zakończenie wydarzenia:
21 lutego 2020, 20:59
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.