Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Dostępne serwisy internetowe - strony www dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Reklama
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze
Żurawia 43, Warszawa, Polska, Lokalizacja 300 metrów od Metra Centrum.
za miesiąc
27 listopada 2019, 10:00
Płatne

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze zaprasza na szkolenie "Dostępne serwisy internetowe - tworzenie i redagowanie stron www dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w kontekście nowej ustawy o dostępności " Szkolenie odbędzie się 27 listopada 2019 r. w Warszawie. Udział w zajęciach jest odpłatny.

Reklama

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze zaprasza na szkolenie:

Dostępne serwisy internetowe - tworzenie i redagowanie stron www dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w kontekście nowej ustawy o dostępności

Data: 27 listopada 2019, 10:00 - 15:00

Miejsce: Warszawa, ul. Żurawia 43

Cena: 409 zł przy zgłoszeniu do 13 listopada.

Rabat 10 % dla drugiej osoby z tej samej Instytucji.

Adresaci: Pracownicy instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych zajmujący się osobami z niepełnosprawnościami.

Cele: Uczestnicy szkolenia zapoznają się z tematyką dostępności stron internetowych, jak je budować, edytować i testować. Jak tworzyć dostępne załączniki.

Korzyści: Zapoznanie się z wymaganiami Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych

Prowadzący: Webmaster z dwudziestokilkuletnim doświadczeniem, pracownik Urzędu Marszałkowskiego. Tworzył duże projekty dla małopolskich instytucji, jak i małe strony internetowe dla firm i osób prywatnych. Od 2012 roku zajmuje się tematyką dostępności stron internetowych dla osób z niepełnosprawnościami. Tworzy dostępne strony, prowadzi szkolenia i warsztaty na ten temat.

Program:

  1. Czym jest dostępność. Do czego służy „obniżony krawężnik”. Prawo o dostępności.

100 minut.

  1. Wytyczne Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) i zastosowanie ich w praktyce. Budowanie dostępnych stron internetowych i edycja treści. Czy moja strona jest dostępna ? – jak testować.100 minut.

100 minut.

  1. Tworzenie dostępnych załączników. Co dalej? Materiały szkoleniowe.

100 minut.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Termin rejestracji:
20 listopada 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
27 listopada 2019, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
27 listopada 2019, 15:00
Miejsce:
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze
Żurawia 43, Warszawa, Polska
Lokalizacja 300 metrów od Metra Centrum.
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.