Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Rozgrzewka EKS! - szkolenie dla NGO zainteresowanych projektami Europejskiego Korpusu Solidarności

Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Centrum konferencyjne Green Park Conference Centre w Serocku
Serock, Polska
28 listopada 2019, 10:00
28 listopada 2019, 10:00 - 29 listopada 2019, 17:00
Bezpłatne

Chciałbyś gościć w swojej organizacji wolontariuszy z Włoch, Gruzji lub Czech? A może Twoja organizacja chciałaby wysłać młodych ludzi za granicę? Nie wiesz, jak to zrobić? Podpowiemy! Zapraszamy na Rozgrzewkę EKS! - szkolenie dla organizacji zainteresowanych realizacją projektów Europejskiego Korpusu Solidarności. Z nami rozgrzejesz się do działania oraz dowiesz się, jak uzyskać Znak Jakości EKS, który pozwoli Wam wystartować.

Dla kogo? Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji, które:

  • są uprawnione do uczestnictwa w programie Europejski Korpus Solidarności (organizacje pozarządowe, instytucje publiczne oraz podmioty komercyjne w przypadku projektów staży i miejsc pracy),
  • nie realizowały jeszcze projektów Europejskiego Korpusu Solidarności i nie posiadają Znaku Jakości EKS,
  • są zainteresowane realizacją projektów EKS w swojej organizacji.

Po co? Uczestnicy szkolenia poznają możliwości, jakie daje Program w zakresie projektów wolontariatu oraz projektów staży i miejsc pracy, a także dowiedzą się, jakie warunki musi spełnić projekt, aby otrzymać dofinansowanie. Dowiedzą się również, jak z sukcesem zrealizować projekt oraz jak się do niego przygotować. Ważnym elementem szkolenia będzie praca nad wstępną koncepcją projektu. Omówimy także, jak uzyskać Znak Jakości, który jest pierwszym krokiem do realizacji projektów Europejskiego Korpusu Solidarności.

Czy to zobowiązujące? Udział w szkoleniu nie zobowiązuje jego uczestnika do aplikowania o Znak Jakości, a w dalszej perspektywie o dofinansowanie EKS, lecz będzie do tego wsparciem i zachętą.

Warunki uczestnictwa: Udział w szkoleniu, w tym zakwaterowanie i wyżywienie, jest bezpłatny. Istnieje możliwość dodatkowych noclegów przed i po szkoleniu (od 27 listopada do 30 listopada 2019). Koszty dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek uczestnika, Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności może pokryć koszty dojazdu uczestnika.

W szkoleniu może wziąć udział więcej niż jedna osoba z organizacji.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
27 października 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
28 listopada 2019, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
29 listopada 2019, 17:00
Miejsce:
Centrum konferencyjne Green Park Conference Centre w Serocku
Serock, Polska
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.