Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Warszawa. Kurs: Specjalista ds. pisania wniosków o dotacje unijne

Reklama
Warszawa, Polska
We wtorek, 10:00
22 października 2019, 10:00 - 23 października 2019, 15:00
Bezpłatne

Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Poddębickim Stowarzyszeniu Przedsiębiorczości zaprasza na kurs pisania wniosków unijnych „Specjalista ds. pisania wniosków o dotacje unijne”. Kurs organizowany jest cyklicznie, najbliższy odbędzie się w dniach: 22 i 23.10.2019 r. w Warszawie. Udział płatny.

Reklama

Centrum Kształcenia Ustawicznego przy PPU CONSULTING, jako placówka oświatowa działalność prowadzi od 1998 r. Placówka wpisana jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych m.st. Warszawy oraz do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Kurs skierowany jest do wszystkich tych osób, które zamierzają pracować lub już pracują na stanowisku Specjalista ds. funduszy unijnych.

Kurs prowadzony jest przez trenerów - praktyków, którzy pisaniem wniosków o fundusze unijne zajmują się od samego początku ich istnienia. Wiedza ich, tak jak projekty unijne ewaluowała z czasem.

Obecnie trwają przyjęcia wniosków aplikujących o dotacje na lata 2014 - 2020. Jest to więc dobry czas na zdobycie wiedzy, jak opracować dobry wniosek aplikujący o dotacje unijne oraz inne.

Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową w małych grupach. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie pod okiem trenerów opracują 2 wnioski o dotacje z wykorzystaniem generatorów wniosków aplikacyjnych. Każda osoba ma zapewniony dostęp do laptopa. W trakcie opracowywania wniosków trener wskazuje na najważniejsze elementy formalne i merytoryczne, czyli podaje wskazówki, jak uniknąć błędów opracowując dokumentację aplikującą o środki unijne.

Nauka oparta jest wyłącznie na metodach aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Program szkolenia:

I dzień

10,00 – 10,30 – Wprowadzenie do Funduszy Europejskich. Zapoznanie z perspektywą finansową UE.

10,30 - 14,30- Opracowanie przez grupę wniosku do Regionalnego Programu Operacyjnego.

14,30 – 15,00 – Ocena formalna i merytoryczna opracowanego prze grupę wniosku. Przekazanie praktycznych wskazówek oraz wskazanie dobrych praktyk, jak napisać wniosek i biznesplan jako dokument niezbędny do aplikowania o dotację.

II dzień

10,00 - 10,30 – Omówienie Program PO Wiedza Edukacja Rozwój. Z tego programu korzystają pracownicy i osoby poszukujące pracy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa. Jego zadaniem jest zwiększenie zatrudnienia, poprawa mobilności pracowników, inwestowanie w edukację i walka z ubóstwem.

10,30 – 14,30 Opracowanie przez grupę wniosku do Projektu Edukacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

14,30 - 14,45 - Ocena formalna i merytoryczna opracowanego wniosku. Przekazanie wskazówek przydatnych do opracowania wniosku aplikującego o środki zewnętrzne.

14,45 - 15,00 - przekazanie informacji o istnieniu różnych środków zewnętrznych (środki z ARiMR, PARP, ZUS, NFOŚiGW, WFOŚiGW i inne).

Koszt kursu - 900 zł brutto.

Cena zawiera: udział w kursie, materiały szkoleniowe (którym jest m.in. zrealizowany wniosek o dotacje unijną), kawa, herbata.

Więcej informacji można uzyskać: cku.consulting@gmail.com

Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymuje Zaświadczenie na drukach.

Celem zapisania się na kurs należy przesłać wypełniony Formularz zgłoszeniowy (znajduje się na stronie głównej: cku-consulting.pl).

Zajęcia prowadzone są w max 10-osobowych grupach.

Liczy się kolejność zgłoszeń.

W celu zgłoszenia się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (znajduje się na stronie: cku-consulting.pl) i odesłać na adres: cku.consulting@gmail.com

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
We wtorek, 10:00
Zakończenie wydarzenia:
23 października 2019, 15:00
Miejsce:
Warszawa, Polska
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.