Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinarium: "Design Thinking w działaniach społecznych" [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska
za 8 dni
24 października 2019, 19:00
Bezpłatne

Zapraszamy na webinarium w ramach akcji Masz Głos, organizowane w czwartek 24 października o 19:00. Opowiemy o zastosowaniu jednej z popularniejszych metod projektowych - Design Thinking - do działań społecznych. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Reklama

Design Thinking to metoda wytwarzania innowacyjnych produktów i usług, wykorzystywana przede wszystkim w biznesie, zwłaszcza w branży nowych technologii (ICT). Można ją jednak skutecznie wprowadzać do działań i konsultacji społecznych. O czym będzie webinarium?

  • Czym jest metoda Design Thinking?
  • Jakie są etapy pracy w Design Thinking?
  • Jak można zastosować tę metodę w działaniach społecznych?
  • Prezentacja materiałów Z Design Thinking z Centrum Edukacji Obywatelskiej (do wykorzystania w działaniach – materiały są udostępnione na wolnej licencji)

Udział w webinarium jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się pod linkiem: http://bit.ly/webinarium_MaszGłos i w czwartek, 24 października o 19:00 wejść na webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację.

Webinarium poprowadzi:

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska – socjolożka łącząca naukę z działaniem praktycznym. Pracuje na Uniwersytecie w Białymstoku, w Instytucie Socjologii. Zainicjowała i obecnie zarządza Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, w której zajmuje się kwestiami partycypacji społecznej, nowych technologii i budowania mostów porozumienia między mieszkańcami a władzami lokalnymi. Koordynuje akcję Masz Głos 2019/2020 w województwach: podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Absolwentka studiów podyplomowych z marketingu internetowego na Politechnice Białostockiej. Certyfikowana trenerka – od lat szkoli samorządowców, nauczycieli i społeczników. Ostatnio wprowadza metodę Design Thinking do konsultacji społecznych i działań w akcji Masz Głos. Absolwentka XI edycji Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W 2018 roku, jako druga kobieta w historii Białegostoku, kandydowała na urząd prezydenta miasta. Jest liderką lokalnego ruchu społecznego „Inicjatywa dla Białegostoku”.

  • Źródło do materiałów, które będą przedmiotem uwagi podczas webinarium:

https://www.szkolazklasa.org.pl/materialy/desigh-thinking-edukacji/

Są to materiały przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej do pracy w szkole. Można z nich korzystać jednak szerzej, w innych działaniach społecznych.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
24 października 2019, 19:00
Zakończenie wydarzenia:
24 października 2019, 20:30
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.