Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie [patronat ngo.pl]

Reklama
Warszawa, Polska
5 grudnia 2019, 00:00
5 grudnia 2019, 00:00 - 12 grudnia 2019, 23:59
Bezpłatne

19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie rozpocznie się 5 grudnia i potrwa do 12 grudnia. W kilku warszawskich kinach zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt najciekawszych dokumentów krótko i długometrażowych z całego świata, które poruszają różnorodne tematy związane z prawami i wolnościami jednostki.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0 Public Domain

Reklama

Wśród nich znalazł się niezwykły dokument „Oddział 5B”, premierowo pokazany na tegorocznym festiwalu w Cannes. To historia otwartego w połowie lat 80. specjalnego oddziału szpitalnego w San Francisco, na którym znaleźli się pierwsi pacjenci chorzy na AIDS. Film składa hołd pielęgniarkom i lekarzom, którzy z wielkim poświęceniem, kierowani poczuciem obowiązku i empatią opiekowali się umierającymi na nieznaną wówczas i siejącą panikę chorobę.

Kolejnym ważnym tytułem jest „Chelsea XY”, film o Chelsea Manning, , która jeszcze jako Bradley Manning przekazała Wikileaks tysiące tajnych dokumentów o zbrodniach wojennych amerykańskiej armii w Iraku. Do Warszawy przyjedzie reżyser Tim Travers Hawkins, który spotka się z widzami i opowie o pracy nad tym filmem. Gościem festiwalu będzie również Barak Heymann, współtwórca głośnego „Mr. Gaga”, który powraca z europejską premierą filmu "Towarzysz Dov”, opowieścią o kontrowersyjnym izraelskim polityku Dovie Kheninie

Wśród wydarzeń towarzyszących festiwalowi znajdzie się między innymi przedstawienie głośnego Teatru.Doc z Moskwy pod tytułem "Obrońcy praw człowieka”. To jedno z wydarzeń poświęconych rosyjskim obrońcom praw człowieka przygotowywanych we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia i Za Wolną Rosję.

WATCH DOCS 2019 to również kolejna, trzecia już edycja warsztatów FUTURE DOCS. To forum współpracy europejskich dokumentalistów z obrońcami praw człowieka, którzy mogą zainspirować filmowców do opowiadania historii i poruszania tematów ważnych, ale nieobecnych lub słabo obecnych w przestrzeni publicznej, a zwłaszcza na wielkim ekranie.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie to jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych podstawowym prawom jednostki. Poza międzynarodowym grudniowym festiwalem w Warszawie WATCH DOCS to także festiwal objazdowy w 40 polskich miastach, festiwal on-line, projekt WATCH DOCS Zrób to sam oraz WATCH DOCS Belarus. Jest on organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Mecenasami wydarzenia są miasto stołeczne Warszawa, Open Society Foundations, PISF, Nordycka Rada Ministrów, Parlament Europejski oraz Ambasada Królestwa Niderlandów.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
5 grudnia 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
12 grudnia 2019, 23:59
Miejsce:
Warszawa, Polska
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.