Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

„PO PIERWSZE WOLONTARIAT – nasza odpowiedź na wyzwania współczesnego świata” [patronat ngo.pl]

Reklama
Przestrzeń from Facebook
Warszawa, Polska
za 6 dni
26 listopada 2019, 00:00
Bezpłatne

Zapraszamy na VII konferencję Koalicji Prezesi-wolontariusze „PO PIERWSZE WOLONTARIAT – nasza odpowiedź na wyzwania współczesnego świata”, która odbędzie się 26 listopada 2019 r. w Warszawie. W tym roku postanowiliśmy przyjrzeć się jak działania liderów biznesu oraz wolontariuszy firm, ich projekty i programy, odpowiadają na wyzwania współczesnego świata – społeczne, ekologiczne, gospodarcze – opisane w 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju.

VII konferencja Koalicji Prezesi-wolontariusze

Autor/źródło: www.konferencja2019.dobrybiznes.info

Reklama

W dobie słabnącej roli autorytetów i braku oparcia w konkretnych środowiskach reprezentujących ważne wartości, takie jak: solidaryzm, autentyczność, uczciwość, odwaga w działaniu, to właśnie wolontariusze sprawiają, że nie tracimy wiary w te wartości i wierzymy, że uda się im przetrwać. Miliony wolontariuszy na całym świecie angażują się w projekty, wspierając akcje i kampanie społeczne, przez co wpływają na zmiany postaw w takich obszarach życia i wiedzy jak: ochrona środowiska naturalnego, klimatu, świadomość praw konsumenckich. Dowodem na to jest rosnąca popularność ruchów takich jak „zero waste” „clean life” czy, „Fridays for climate”. Środowiska biznesowe są również zainteresowane spełnianiem wymagań zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej.

Wśród prelegentów i uczestników dyskusji są prezesi i członkowie zarządów firm Koalicji Prezesi-wolontariusze, przedstawiciele Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Global Compact Network Poland oraz zaproszeni goście, liderzy znaczących organizacji pozarządowych. Oprócz wystąpień, w programie przewidziane są dwie debaty: „Wolontariusze buntownicy - wizjonerzy” oraz „Czego świat oczekuje od liderów biznesu”, a także prezentacje wybranych przykładów dobrych praktyk będących działaniem na rzecz 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ, PROGRAM I WIĘCEJ INFORMACJI – dostępne pod adresem: www.konferencja2019.dobrybiznes.info

Konferencja skierowana jest do koordynatorów wolontariatu pracowniczego, kadry zarządzającej, członków zarządów, osób z działów HR, CSR, managerów, którzy planują wdrażanie wolontariatu, przedstawicieli NGO, ekspertów, przedsiębiorców społecznych.

Partnerem głównym VII konferencji Koalicji Prezesi-wolontariusze jest Orange Polska, a partnerami merytorycznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Global Compact Network Poland.

Partnerami medialnymi są: NGO.pl, kampaniespoleczne.pl, nienieodpowiedzialni.pl, niepełnosprawni.pl (Fundacja Integracja).

Koalicja Prezesi-wolontariusze, która wkrótce zmieni nazwę na Liderzy Pro Bono, pragnie odkrywać i rozwijać korzyści jakie daje wolontariat osobom, pracownikom, menedżerom, przywódcom biznesowym, jak i całym firmom. Robi to poprzez własny przykład angażując się w wolontariat kompetencji, wspierając wolontariat pracowniczy oraz rozwijając społeczność Liderów Pro Bono, do której serdecznie zapraszamy.

Organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz spółka Inwestycje Społeczne.
Kontakt: Paulina Kamyk - p.kamyk@inwestycjespoleczne.pl , tel. 22 825 68 50

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
21 listopada 2019, 23:59
Początek wydarzenia:
26 listopada 2019, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
26 listopada 2019, 23:59
Miejsce:
Przestrzeń from Facebook
Warszawa, Polska
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.