Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinarium: Sieć Przyjaciół Drzew - jak interweniować na rzecz drzew? [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska
za 7 dni
30 stycznia 2020, 19:00
Bezpłatne

Zależy Ci na zielonej infrastrukturze Twojej miejscowości? Wiesz, jak ważnym jej elementem są drzewa i jak bardzo potrzebują teraz wsparcia? Zgłoś się na bezpłatne webinarium o tym, co możesz zrobić dla utrzymania i ochrony drzew.

Reklama

Temat ochrony drzew jest wzywaniem w czasach kryzysu klimatycznego, ale też w kontekście praktyk gospodarowania zieloną infrastrukturą naszych miast i miejscowości. Podczas webinarium opowiemy, co mieszkańcy mogą zrobić w sprawie drzew, jakie mają realne możliwości angażowania się w ten temat. Bliżej przyjrzymy się:

  • działaniom na rzecz ochrony drzew na przykładzie doświadczeń Fundacji EkoRozwoju z Wrocławia;
  • co każdy może zrobić na rzecz drzew? Jak skutecznie je chronić? Rola organizacji społecznych i każdego mieszkańca na przykładzie podjętych interwencji;
  • korzystaniu z dostępu do informacji o środowisku – praktyczne wskazówki dla osób fizycznych;
  • kwestii wniosków o nałożenie kary za uszkodzenia i zniszczenia drzewa.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się pod linkiem: http://bit.ly/webinarium_MaszGlos i w czwartek 30 stycznia o 19:00 wejść na webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację.

Webinarium poprowadzi:

Magdalena Berezowska-Niedźwiedź – od 2005 zaangażowana w realizację projektów dotyczących zrównoważonego rozwoju, ochrony przyrody i społeczeństwa obywatelskiego. Szczególnie związana z ochroną drzew – działaniami związanymi z ochroną zagrożonych siedlisk oraz gatunków; wpółpracuje przy realizacji projektów takich jak „Strażnicy Natury 2000”, „Na straży drzew”, „Obywatel na straży drzew”. Prowadzi też działania na rzecz angażowania innych w poznanie, docenienie roli drzew oraz ich ochronę. Na co dzień jest edukatorką w EkoCentrum Wrocław. Z zamiłowania (i z wykształcenia) przyrodnik oraz Certyfikowany Inspektor Drzew.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
30 stycznia 2020, 19:00
Zakończenie wydarzenia:
30 stycznia 2020, 20:10
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.