Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama
Warszawa, Polska
14 lutego 2020, 17:00
14 lutego 2020, 17:00 - 1 marca 2020, 17:00
Bezpłatne

Zostań Trenerem/Trenerką lub wzmocnij swoje kompetencje! Zrealizuj własne autorskie warsztaty! Fundacja Inna Przestrzeń i Fundacja Habitat For Humanity Poland we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW oraz Stowarzyszeniem Akademickie WA PW zapraszają na IV edycję Akademii Trenerów i Trenerek w ramach międzynarodowego projektu BUILD Solid Ground - globalne mieszkalnictwo.

Reklama

Uczestnikom i uczestniczkom oferujemy:

  • przygotowanie do pracy w roli trenera – uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu m. in. facylitacji, psychologii uczenia się, tworzenia struktury warsztatów, ewaluacji;
  • zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu globalnego mieszkalnictwa, prawa do ziemi/dachu nad głową, zrównoważonego rozwoju miast;
  • możliwość sprawdzenia własnych umiejętności i zdobycia doświadczenia poprzez stworzenie, zorganizowanie i przeprowadzenie autorskich warsztatów;
  • udział w Akademii jest bezpłatny, a za realizację autorskich warsztatów przewidziane będzie wynagrodzenie.

Czego oczekujemy:

  • udziału w całym cyklu szkoleniowym (w sumie 27 h);
  • gotowości to przygotowania, zorganizowania i przeprowadzenia autorskiego warsztatu (tzw. warsztat główny) - praca w 3-6 osobowych zespołach, czas realizacji warsztatów do 5 miesięcy po zakończeniu Akademii. Tematyka warsztatów powinna dotyczyć globalnego mieszkalnictwa, prawa do ziemi/dachu nad głową, zrównoważonego rozwoju miast;
  • przygotowania scenariusza z przeprowadzonego warsztatu głównego w celu jego publikacji w Internecie

Zapraszamy w szczególności studentów i absolwentów architektury, budownictwa, kierunków artystycznych, socjologii, psychologii, antropologii kulturowej, kulturoznawstwa, pedagogiki i wszelkich innych kierunków, a także osoby chcące zdobyć lub poszerzyć swoje kompetencje trenerskie i wiedzę w zakresie edukacji globalnej i mieszkalnictwa.

Zajęcia w ramach Akademii odbywać się będą w Warszawie podczas dwóch zjazdów 14-15 lutego oraz 29 lutego - 1 marca 2020 (w piątek 14-ego: 17:00-20:00, w pozostałe dni: 11:00-17:00).

Weź udział w rekrutacji - wypełnij formularz do niedzieli 9 lutego do godziny 23:59.

https://forms.gle/b8bDz9FVRd3CuYGS8

Maile z wynikami rekrutacji będą rozesłane w dn. 10 lutego (poniedziałek) do końca dnia.


Fundacja Inna Przestrzeń (www.innaprzestrzen.pl) działa w obszarach: edukacji, kultury, współpracy rozwojowej, aktywizacji obywatelskiej; wspiera kształtowanie polityk otwartych na inność, wielokulturowość i prawa człowieka. Prowadzi również projekty z pogranicza architektury i sztuki współczesnej (publikacje: „Ministry of Highways”, “Architektura Cienia”). Fundacja ma doświadczenia w prowadzeniu szkół trenerskich w Polsce i zagranicą (m.in. w Tunezji, na Kaukazie i w Mjanmie/Birmie).

Fundacja Habitat For Humanity Poland (www.habitat.pl) działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób niezamożnych oraz zapobiegania bezdomności. Jej działania obejmują zarówno budowy i remonty, innowacje mieszkaniowe, jak i edukację oraz działania rzeczniczce w celu zwiększenia efektywności polityki mieszkaniowej. Fundacja jest częścią sieci organizacji dobroczynnych Habitat for Humanity.

================
BUILD Solid Ground - globalne mieszkalnictwo to projekt edukacyjny, w którym zajmujemy się wyzwaniami globalnego mieszkalnictwa. Pokazujemy, dlaczego warto angażować się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju i jakie współzależności istnieją pomiędzy rozwojem lokalnym a rozwojem krajów Globalnego Południa.
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
14 lutego 2020, 17:00
Zakończenie wydarzenia:
Jutro, 17:00
Miejsce:
Warszawa, Polska
Organizator:
Fundacja Inna Przestrzeń
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.