Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama
Cała Polska
15 lutego 2020, 17:00
15 lutego 2020, 17:00 - 21 marca 2020, 18:00
Bezpłatne

Klub karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu organizuje bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet i dziewcząt od 14 roku życia. Rozpocznie się on 15 lutego 2020 r. Potrwa 6 tygodni.

Reklama

Na ulicach jest coraz bardziej niebezpiecznie. Uważa się, że kobieta jest łatwiejszym celem ataku, że będzie stawiała mniejszy opór i że nie będzie w stanie skutecznie się obronić. Szkolenie rozpoczyna się od nauki rozpoznawania sytuacji zagrożenia i unikania ich. Samoobrona to nie tylko nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia, ale poprawa i utrzymanie sprawności fizycznej.

Celem kursu jest wyczulenie i przygotowanie kobiet na sytuacje zagrożenia bezpieczeństwa. Prowadzone przez instruktorów zajęcia pomogą uczestniczkom zajęć z jednej strony opanować strach, a z drugiej strony odpowiednio zareagować podczas napadu. Kurs samoobrony dla kobiet pozwala nabyć dobre nawyki obronne. To cenne umiejętności, które warto wypracować dla poczucia własnego bezpieczeństwa.

Czemu warto wybrać kurs samoobrony dla kobiet?

Jest to szkolenie opracowane wyłącznie dla Pań.

Jest to świetna forma treningu kształtująca kondycję i sylwetkę.

Jest to szansa na zdobycie wiedzy o prawidłowym zachowaniu w sytuacjach zagrożenia.

Jest to okazja do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa.

Jest to możliwość nauki technik obrony przed atakiem bezpośrednim.

Kursy samoobrony dla kobiet zyskują coraz większą popularność. Coraz więcej kobiet decyduje się zainwestować w siebie. Wiedza o tym, co należy zrobić w niebezpiecznych sytuacjach sprawia, że kobiety czują się pewniej i niezależnie. Szkolenie pomoże w zachowaniu opanowania w chwili zagrożenia, pomoże opanować strach i panikę, a także pozwoli na podejmowanie odpowiednich do sytuacji działań.

Co można wynieść z takiego szkolenia?

Kurs samoobrony dla kobiet uczy przede wszystkim:

  • podstawowych technik samoobrony przed uderzeniami, chwytami, kopnięciami, szarpnięciem za ubrania, uwalniania się od duszeń, itp.

  • zapanowania nad stresem w sytuacji bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa,

  • obezwładniania napastnika,

  • walki w sytuacjach próby gwałtu.

Zajęcia będą miały charakter praktyczny. Instruktorzy przeprowadzą z uczestniczkami liczne ćwiczenia i będą doskonalić taktykę.

Zajęcia rozpoczną się 15 lutego 2020 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu o godz. 17.00 i będą się odbywały w soboty. Poprowadzą kurs trenerzy Polskiego Związku Karate: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan). Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami: 601 071 491 i 601 071 487. Zachęcamy też do skontaktowania się z trenerami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Jeśli myślisz ze jesteś małą słabą kobietą, która nie poradzi sobie z większym i mocniejszym przeciwnikiem, jesteś w błędzie. Już po pierwszych zajęciach przekonasz się że to nie prawda. Przy odpowiednim treningu psychicznym i fizycznym, możesz radykalnie zmniejszyć ryzyko napadu lub utraty zdrowia czy życia podczas niespodziewanego ataku w różnego rodzaju sytuacjach. Dowiedz się też, jak do obrony własnej wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Torebka, plecak, klucze, parasolka, telefon stają się wówczas niezwykle pomocnymi narzędziami ułatwiającymi obronę przed napastnikiem. Podczas tych zajęć nauczysz się, jak możesz się w prosty sposób bronić przed napastnikiem nieuzbrojonym jak i uzbrojonym. Prowadzący zajęcia podkreślają:- „Nie uczymy atakować, uczymy unikać ataku.”

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
15 lutego 2020, 00:00
Początek wydarzenia:
15 lutego 2020, 17:00
Zakończenie wydarzenia:
21 marca 2020, 18:00
Miejsce:
Gostyń
Szkoła Podstawowa nr 3
Organizator:
Ognisko Statutowe TKKF "TĘCZA"
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.