Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama
Sopocka Pracownia Otwarta, ul. Tatrzańska 19 w Sopocie
Sopot, Polska
17 marca 2020, 09:30
17 marca 2020, 09:30 - 19 marca 2020, 18:00
Płatne

Podczas trzech dni BARDZO intensywnej pracy poznasz podstawy fundraisingu. Tematy, które przygotowałyśmy, stanowią bazę pracy fundraisera i każdej osoby, która odpowiada za zabezpieczenie finansowe organizacji pozarządowej, instytucji kultury, placówki edukacyjnej, inicjatywy społecznej.

Reklama

Tematy:

narzędzia fundraisingu, czyli na ile sposobów pozyskujemy środki na inicjatywy społeczne

dobór narzędzi fundraisingu do możliwości naszej organizacji

planowanie kampanii fundraisingowej krok po kroku

Międzynarodowa Deklaracja Zasad Etycznych w Fundraisingu

zatrudnianie fundraisera, umowa między fundraiserem a organizacją

trójkąt dramatyczny dr Stephen’a Karpman’a – porozmawiamy o rolach, w które wchodzą często osoby zajmujące się działalnością pomocową

wypalenie zawodowe w pracy w trzecim sektorze i co zrobić, żeby nie zwariować

motywacja do pracy w działalności społecznej

podstawy autoprezentacji i prezentacji

Podczas zajęć gościnnie wystąpi Paulina Kasperska, fundraiserka praktyk. Opowie o tworzeniu baz danych darczyńców indywidualnych i podzieli się z uczestnikami swoim bogatym doświadczeniem.

Kiedy: 17, 18, 19 marca (zajęcia codziennie między 9:30 a 13:00 i 14:30 a 18:00)

Grupa: min. 8 osób, max 15 osób

Cena:

775 PLN

690 PLN przy rezerwacjach do 25 lutego

(Cena obejmuje uczestnictwo w zajęciach, materiały warsztatowe, kawę i herbatę oraz przekąski podczas przerw. Cena nie obejmuje obiadu. W miejscu, gdzie odbywają się zajęcia, nie ma baru/restauracji. Uczestnicy otrzymają przed szkoleniem na maila informacje o lokalizacjach najbliższych punktów gastronomicznych.)

Kontakt: szkolenia@mjjo.pl

Prowadząca Maria Olszewska (www.mjjo.pl, FB @MjjOsztukarelacji) szkoli organizacje pozarządowe z Europy z fundraisingu i crowdfundingu w językach polskim, angielskim i włoskim. Absolwentka zarządzania miastem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie; studiowała również historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Fundraiserka praktyk. Przygodę z fundraisingiem rozpoczęła od pozyskiwania sponsorów dla jednej w większych instytucji kultury w Małopolsce. Od 2011 roku prowadzi szkolenia, warsztaty, wykłady i doradztwa z zakresu fundraisingu. Jako trenerka współpracowała m.in. z Polskim Stowarzyszeniem Fundraisingu, Centrum Arrupe, Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie, Miastem Gdańsk, Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER, Oliwską Grupą Konsultingową. Wykładała fundraising i przedsiębiorczość społeczną na Akademii Morskiej w Gdyni i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W latach 2011 do 2015 jako wolontariuszka Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu zorganizowała łącznie 16 Klubów Fundraisera w Trójmieście i Olsztynie. Od 2014 roku ma w ofercie warsztaty dla biznesu - w szczególności z nawiązywania relacji biznesowych. Maria szkoli w językach polskim, angielskim i włoskim. Współpracowała m.in. z Inhope/ International Association of Internet Hotlines z Holandii, International Shang Shung Institute z Włoch oraz regularnie prowadzi zajęcia w ramach Christian Educational Leadership Project oraz w ramach Executive Education for Bishops and Ecclesiastical Superiors from the Countries of the Former Soviet Block (projekty Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury). Ma doświadczenie w prowadzeniu imprez kulturalnych i szkoleniowych. Prywatnie jest miłośniczką wspinaczki i aktorstwa.

Gość specjalny MjjO szkoły fundraisingu

Paulina Kasperska

naukę fundraisingu zgłębiała w Polskim Stowarzyszeniu Fundraisingu, ale również na dziesiątkach kursów i konferencji w Polsce i za granicą. Na co dzień jest praktykującym fundraiserem. Była związana z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, a obecnie z Fundacją DKMS. Dodatkowo jako członek PSF w ramach wolontariatu współpracowała i doradzała innym organizacjom pozarządowym. W 2014 roku była współautorką jednego z rozdziałów książki pt. „Fundraising teoria i praktyka” oraz kilku publikacji w prasie. Przez lata marzyła o systemie CRM dedykowanym dla NGO, a obecnie marzenie nie tylko stało się rzeczywistością, ale jest inicjatorką przedsięwzięcia. O fundraisingu mówi: „Pomoc to dar, tylko nie wiadomo dla kogo większy, biorącego czy dającego.”

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Początek wydarzenia:
17 marca 2020, 09:30
Zakończenie wydarzenia:
19 marca 2020, 18:00
Miejsce:
Sopocka Pracownia Otwarta, ul. Tatrzańska 19 w Sopocie
Sopot, Polska
Organizator:
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.