Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zaproś nas do siebie! Program szkoleniowy Narodowego Centrum Kultury

Reklama
Cała Polska
1 kwietnia 2020, 00:00
1 kwietnia 2020, 00:00 - 30 listopada 2020, 15:00
Bezpłatne

„Zaproś nas do siebie!” jest programem szkoleniowym Narodowego Centrum Kultury. Zakłada uczenie się poprzez doświadczenie, poznawanie dobrych praktyk, wymianę doświadczeń, budowanie relacji między uczestnikami. To wszystko podczas wizyt studyjnych, warsztatów, spotkań zespołowych. W 2020 roku zaprosimy 16 ośrodków kultury z całej Polski do rozwoju zespołu instytucji oraz pracy nad ofertą programową na 2021 rok.

Reklama

Program „Zaproś nas do siebie” skierowany jest do domów, ośrodków lub centrów kultury, posiadających status samorządowej instytucji kultury, wpisanych do rejestru instytucji kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych). Program nie jest skierowany do bibliotek, muzeów, galerii sztuki oraz placówek oświatowych.

Instytucje, które wezmą udział w programie, zapraszamy do zaangażowania się w proces zmiany. Będziemy pracować nad wzmacnianiem zespołu instytucji, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz projektowaniem oferty programowej na nadchodzący rok, w oparciu o lokalne dziedzictwo i współpracę z mieszkańcami.

W tegorocznej edycji zaplanowaliśmy pięć wizyt studyjnych, dwa warsztaty dla dyrektorów instytucji i koordynatorów projektów, konsultacje z ekspertami oraz zadania domowe, które zaangażują cały zespół. Uczestnikom zapewnimy nie tylko masę inspiracji i energii do dalszego rozwoju ich ośrodka kultury, ale także wsparcie z zakresu wzmacniania kompetencji całego zespołu.

Udział w programie oznacza gotowość do pracy nad rozwojem kompetencji pracowników instytucji oraz rozwojem oferty programowy instytucji. Program jest adresowany do instytucji, które takiego wsparcia poszukują i chcą z niego skorzystać.

Instytucje, które biorą udział w Zaproś nas do siebie! otrzymają wsparcie w zakresie:

  • wzmocnienia kompetencji pracowników instytucji kultury w obszarze komunikacji i pracy w zespole,
  • wzmocnienie kompetencji dyrektorów instytucji w zakresie zarządzania i budowania zespołu,
  • procesu zmiany w zespole i instytucji,
  • programowania i rozwoju oferty programowej instytucji na 2021 rok, opartej na tożsamości lokalnej i współpracy z mieszkańcami.

Warunkiem udziału w programie jest:

  • aktywny udział we wszystkich etapach projektu,
  • gotowość do zespołowej pracy procesowej,
  • chęć zmiany i wypracowania nowej oferty programowej skierowanej do różnorodnego odbiorcy,
  • chęć wykorzystania lokalnego potencjału miejsca,
  • otwartość na współpracę z innymi podmiotami.

Aby zgłosić się do „Zaproś nas do siebie! należy wypełnić formularz zgłoszeniowy instytucji - https://zapros2020.webankieta.pl/.
Na zgłoszenia czekamy do 2 marca 2020 r. Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane po 17 marca 2020 roku.

Zależy nam, aby decyzję o aplikowaniu do projektu podjął cały zespół instytucji. Ważne jest, żeby wszyscy pracownicy, a nie tylko pojedyncze osoby, były gotowe na wyzwania związane z uczestnictwem w projekcie: udziałem w dwóch 3-dniowych warsztatach, pięciu 3-dniowych wizytach studyjnych, konsultacjach z ekspertami, spotkaniach zespołowych oraz przygotowaniem oferty programowej na rok 2021.

Pierwszy warsztat dla dyrektorów i koordynatorów odbędzie się już w dniach 1-3 kwietnia.

Harmonogram, regulamin programu i wzór porozumienia - https://nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/kadra-kultury/aktualnosci-i-szkolenia/zapros-nas-do-siebie-2020

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
2 marca 2020, 23:59
Początek wydarzenia:
1 kwietnia 2020, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
30 listopada 2020, 15:00
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.