Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wydłużenie terminu konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej - edycja 2020

Reklama
Cała Polska
28 lutego 2020, 00:00
28 lutego 2020, 00:00 - 30 czerwca 2020, 23:59
Bezpłatne

Celem konkursu o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020 jest wyróżnienie tych podmiotów, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem. – Chcemy wspierać i promować tych, którzy działają na rzecz innych – mówi minister Marlena Maląg. Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2020 r.

Reklama

– Z wielką przyjemnością pragnę ogłosić start konkursu o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej. Jestem przekonana, że przyznane już po raz trzeci certyfikaty przyczynią się do budowy marki konkretnych podmiotów oraz całego sektora ekonomii społecznej. W jednej z kategorii zostaną także wybrane samorządy, które w sposób wyróżniający się wspierają ekonomię społeczną oraz propagują idee spójności i solidarności społecznej – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

W ramach tegorocznej edycji konkursu certyfikaty przyznane zostaną w pięciu kategoriach:

  • Kategoria I. Debiut roku
  • Kategoria II. Najlepszy pracodawca
  • Kategoria III. Sukces rynkowy
  • Kategoria IV. Przedsięwzięcie PES współfinansowane ze środków zwrotnych EFS
  • Kategoria V. Społecznie odpowiedzialny samorząd

Dla laureatów Konkursu w kategoriach I – IV w edycji 2020 przewidziano następujące wsparcie:

  • za zajęcie 1 -3 miejsca – pakiet wsparcia o wartości 10 000 zł
  • za przyznanie certyfikatu znaku jakości – pakiet wsparcia o wartości 3 000 zł

Dodatkowo w ramach każdej z kategorii (I-IV) dla nagrodzonych pierwszym, drugim i trzecim miejscem przewidziano możliwość wzięcia udziału w targach branżowych. Natomiast dla laureatów (miejsca 1-3) w kategoriach I-V przewidziano możliwość wzięcia udziału w zagranicznej wizycie studyjnej.

– W ramach pakietów wsparcia przewidzianych w kategoriach I – IV zarówno laureaci, jak i podmioty certyfikowane, będą mogły korzystać z doradztwa, szkoleń oraz innych form wsparcia swojej działalności, przewidzianych w systemie certyfikacji. Pakiety dadzą możliwość uzyskania bezpłatnych usług, dostosowanych do potrzeb laureatów i certyfikowanych podmiotów. Mają one a celu przede wszystkim podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry – tłumaczy minister Marlena Maląg.

Gdzie i kiedy złożyć wniosek?

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami za pomocą generatora wniosków, dostępnego na stronie: www.znakjakosci.mrpips.gov.pl.

Formularze zgłoszeniowe można składać do 27 marca 2020 r.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu będzie można uzyskać pod numerem telefonu (22) 475 83 38 (w godz. 9:00 – 14:00) lub adresem mailowym: grzegorz.czerniawski@bgk.pl.

Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano w programie IV Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej, które odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2020 r.

Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020 organizowany jest w ramach projektu pn. System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej, realizowanego w partnerstwie przez:

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – lidera partnerstwa;

Bank Gospodarstwa Krajowego – partnera;

Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw – partnera.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
28 lutego 2020, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
30 czerwca 2020, 23:59
Organizator:
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – lidera partnerstwa
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.