Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama
Cała Polska
24 marca 2020, 17:30
24 marca 2020, 17:30 - 14 kwietnia 2020, 17:30
Bezpłatne

Serdecznie zapraszamy na warsztaty radzenia sobie ze stresem dla osób w trakcie leczenia onkologicznego i ich bliskich w formie ONLINE Spotykamy się przez kolejne 4 tygodnie w każdy wtorek o 17.30 w przestrzeni wirtualnej. Spotkania online są wsparciem dla pacjentów i ich bliskich, którzy czują silny stres i chcą lepiej sobie z tym stresem radzić. Przekazujemy konkretną wiedzę i ćwiczenia, które pokazują jak wspierać siebie na co dzień.

Warsztaty online Zdrowiej
Reklama

Zapraszamy na 4 wirtualne spotkania, podczas których będziemy zajmować się:

  • 24.03 – jak radzić sobie z myślami (jaki wpływ na to jak się czujemy ma nasz sposób myślenia, jak kształtować wspierające przekonania, jak radzić sobie z zamartwianiem i natłokiem myśli)
  • 31.03 - jak pomagać sobie w trudniejszych chwilach (rola nastawienia względem tego co „trudne”, kształtowanie w sobie życzliwości i współczucia, dbanie o siebie w trudnościach)
  • 7.04. - jak radzić sobie ze stresem (radzenie sobie ze stresem jako umiejętność, którą można kształtować i rozwijać, jak oswajać stres, jak minimalizować skutki stresu długotrwałego)
  • 14.04. – komunikacja i relacje z innymi ludźmi (jak porozumiewać się, aby rozumieć się i wspierać, rola osób bliskich, komunikowanie swoich potrzeb, szukanie wsparcia)

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Aby wziąć udział w pierwszym spotkaniu należy zarejestrować się pod linkiem: https://webinar.getresponse.com/GCCSG/mysli---jak-sobie-z-nimi-radzic-cykl-zdrowiej

Następnie na adres mailowy przyjdą wszystkie informacje techniczne związane z tym jak dalej postępować i wziąć udział w spotkaniu. Ze względów technicznych na każde spotkanie trzeba się rejestrować osobno w odpowiedzi na przesłane zaproszenie. W razie wątpliwości odpowiemy na wszystkie pytania 😊

Mamy nadzieję, że ta forma spotkań okaże się dla Was przydatna i wspierająca! Organizator PARS - Polskie Amazonki - Ruch Społeczny

METODY, z których korzystamy:

  • Mindfulness czyli metoda rozwijania uważności poprzez medytację od wielu lat praktykowana jest jako uzupełnienie leczenia szpitalnego i w wielu krajach jest refundowana przez system ochrony zdrowia. Badania naukowe pokazują, że praktyka medytacji uważności prowadzi do łagodzenia objawów, zarówno psychicznych i fizycznych związanych z leczeniem raka.
  • Coaching kryzysowy jest szczególnie pomocny, gdy emocje są tak silne, że przestajemy sobie z kryzysem radzić (sytuacje takie jak długotrwały stres, utrata poczucia sensu, choroba). Kiedy zwracamy się o pomoc, proces wychodzenia z kryzysu jest łagodniejszy i pozwala nam odkryć w sobie duży potencjał do dalszego rozwoju lub do zmiany albo do akceptacji tego, co nas spotkało.

PROWADZĄCE:

  1. Magda Knefel projekt uważność - medytacja mindfulness, certyfikowana nauczycielka programu redukcji stresu w oparciu o techniki uważności (mindfulness) oraz członek zarżądu PARS - Polskie Amazonki - Ruch Społeczny
  2. Elżbieta Majewska - pomaga radzić sobie ze stresem, kryzysem i wypaleniem trenerka jogi śmiechu, coach tradycyjny i coach kryzysowy oraz członek zarządu PARS - Polskie Amazonki - Ruch Społeczny

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/548848042516899/

Do zobaczenia!

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
24 marca 2020, 17:30
Zakończenie wydarzenia:
14 kwietnia 2020, 17:30
Organizator:
Polskie Amazonki Ruch Społeczny
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.