Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Cała Polska
27 lipca 2020, 00:00
27 lipca 2020, 00:00 - 31 grudnia 2020, 23:59
Bezpłatne

Akademię Liderów Fundacji Świętego Mikołaja powołaliśmy po to, by wyszukiwać i kształcić wyjątkowo zaangażowaną młodzież w wieku 16-20 lat do pełnienia roli liderów w swoich społecznościach lokalnych, a w przyszłości angażowania się w organizację życia publicznego Polski. Rekrutacja na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia trwa do 26 kwietnia.

Reklama

Akademia Liderów to ogólnopolski program rozwojowy dla młodzieży, która chce zmieniać świat!

Akademia skierowana jest do młodych, zaangażowanych społecznie osób, które chcą zrealizować swój autorski projekt społeczny/obywatelski/historyczny/środowiskowy w swojej miejscowości.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to:

Szkoła Letnia – 10-dniowy, bezpłatny wyjazd, podczas którego odbywają się szkolenia i warsztaty z tutorami, o tym jak prowadzić projekty, jak zarządzać zespołem, pozyskiwać partnerów i sponsorów. W szkole letniej prócz warsztatów, szkoleń i gier symulacyjnych będzie też czas na spotkania z wyjątkowymi osobami ze świata biznesu, polityki, nauki oraz kultury, którzy od wielu lat współtworzą życie publiczne, a ich inicjatywy służą milionom Polaków. (27 lipca – 5 sierpnia 2020, Karczówka koło Kielc)

Realizacja autorskiego projektu – to 3-miesięczny etap, podczas którego każdy z uczestników realizuje autorski projekt społeczny lub historyczny w swojej miejscowości, pod okiem tutora, który wspiera i dzieli się swoim doświadczeniem. (1 września – 30 listopada 2020)

Szkoła Zimowa – 4 dniowy wyjazd podsumowujący zrealizowane projekty. Na zakończenie liderzy otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobyte kompetencje (10-13 grudnia 2020).

Stypendium – przez cały rok szkolny 2020/2021 liderzy otrzymują stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie na rozwój swoich pasji i talentów.

W programie weźmie udział 30 osób w wieku 16-20 lat z całej Polski – autorów najlepszych pomysłów na autorski młodzieżowy projekt społeczny// historyczny// środowiskowy zgłoszonych w trakcie rekrutacji.

JAK DOŁĄCZYĆ DO AKADEMII

Rekrutacja prowadzona jest na stronie Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl/akademia do 26 kwietnia.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy zgłosić swój pomysł na autorski projekt do zrealizowania jesienią 2020 w swojej miejscowości. Projekty mogą dotyczyć promocji kultury i tożsamości lokalnej, działań charytatywnych i samopomocowych, promować wolontariat, budować więzi społeczne, solidarność i tożsamość, upamiętniać wydarzenia historyczne Polski i wybitnych Polaków, a także projekty mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Inspiracji do działania można szukać na www.mikolaj.org.pl/akademia w zakładce nasi absolwenci.

Projekt można złożyć indywidualnie lub w parze.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
26 kwietnia 2020, 23:59
Początek wydarzenia:
27 lipca 2020, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
31 grudnia 2020, 23:59
Miejsce:
szkoła letnia w Karczówce pod Kielcami // młodzieżowe projekty realizowane w całej Polsce// szkoła zimowa w Warszawie
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.