Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Warszawa, Polska
4 maja 2020, 00:00
4 maja 2020, 00:00 - 30 września 2020, 23:59
Bezpłatne

Jesteś osobą ze spektrum autyzmu, szukającą zawodowej ścieżki i możliwości rozwoju? Interesujesz się informatyką i masz ukończone 16 lat? Zgłoś się do projektu asperIT, w ramach którego będziesz miał szansę rozpocząć karierę jako tester IT.

Autor/źródło: asperIT

Reklama

Projekt obejmuje kompleksowy program aktywizacji osób ze spektrum autyzmu do pracy w branży IT. Europejska Fundacja Aktywizacji Społecznej EFAS wspiera społeczną integrację i edukację osób nieneurotypowych, poprzez wykorzystanie ich wyjątkowych zdolności w branży technologicznej. Dobry specjalista IT to osoba potrafiąca utrzymywać skupienie przez długi czas i przykładająca wagę dużą wagę do najmniejszych szczegółów, dlatego osoby z autyzmem mają ku temu naturalne predyspozycje.
Stale rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży, połączone z unikalnymi talentami sprawiają, że udział w projekcie asperIT to świetna okazja do rozpoczęcia przyszłej drogi zawodowej dla osób ze spektrum autyzmu. Zwieńczeniem projektu jest możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu ISTQB, umożliwiającego pracę w charakterze testerów IT. 

Projekt obejmuje następujące etapy:

  1. Rekrutacja odbywa się za pomocą formularza online, następnie kandydaci są zapraszani na indywidualne rozmowy z tutorami projektu. Osoby o najwyższych predyspozycjach przystępują do testu wiedzy z zakresu IT, który wyłoni ostateczną grupę minimum 12 osób na szkolenia. 
  2. Szkolenie kompetencji społecznych odbywa się w cyklu kilku spotkań, podczas których beneficjenci przechodzą niezbędny trening przygotowujący do funkcjonowania w środowisku nowej pracy. To praktyczna wiedza, która przydaje się zarówno zawodowo, jak i w życiu codziennym
  3. Szkolenia IT prowadzone są przez eksperta z dziedziny IT. Intensywny tryb pozwala na wyposażenie uczestników w niezbędne narzędzia oraz wiedzę z zakresu zagadnień informatycznych, pozwalających na przystąpienie do testu ISTQB oraz podjęcie przyszłej pracy. 
  4. Praktyki, podczas których beneficjenci zdobywają praktyczną wiedzę i zdalnie wykonują zadania. Symulują one prawdziwą pracę w firmie informatycznej, wraz z możliwością współpracy z Test Managerem z ponad 17 letnim doświadczeniem. Pozwala to na maksymalne przyswajanie kluczowych zagadnień. 

Nasi eksperci to specjaliści z wieloletnim warsztatem w pracy z osobami ze spektrum autyzmu, a nasz autorski program szkoleniowy został sprawdzony podczas poprzednich edycji projektu.

Aktualnie rusza rekrutacja do edycji realizowanej w Warszawie, zapraszamy więc do zgłaszania się za pomocą FORMULARZA.

Uwaga! W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną zastrzegamy sobie możliwość realizacji poszczególnych etapów projektu także online.

Szczegółowe informacje o kolejnych etapach projektu znajdują się na naszej stronie.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Do zobaczenia!


Europejska Fundacja Aktywizacji Społecznej EFAS działa od 2015, realizując innowacyjny projekt, wyróżniony przez Ministerstwo Rozwoju jako jeden z ośmiu najlepszych projektów innowacyjnych 2018 roku. Dotychczas przeprowadzono 3 edycje projektu asperIT, podczas których przeprowadzono ponad 100 godzin szkoleń oraz przeszkolono niemal 50 uczestników, z których 21 zdobyło międzynarodowy certyfikat ISTQB. Sukces poprzednich edycji potwierdza unikalność wypracowanego modelu.  


Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu #FIO na lata 2014-2020.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
31 maja 2020, 23:59
Początek wydarzenia:
4 maja 2020, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
30 września 2020, 23:59
Miejsce:
Warszawa, Polska
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.